11.05.2019

Stomil pewny utrzymania w Fortuna 1 Lidze!

Po zwycięstwie 2-0 na wyjeździe z Garbarnią Kraków w przedostatniej kolejce sezonu 2018/2019 Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Dwie bramki dla "Dumy Warmii" strzelił Grzegorz Lech. "Biało-niebiescy" zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli!

To, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne - stało się faktem. Stomil Olsztyn wiosną przegrał tylko jedno spotkanie. W Krakowie "Duma Warmii" musiała wywalczyć punkt, by przed ostatnią kolejką Fortuna 1 Ligi zapewnić sobie utrzymanie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu z Garbarnią, w drugiej zwycięstwo drużynie Piotra Zajączkowskiego zapewnili jej liderzy. Po akcji Szymona Sobczaka w 57. minucie wynik otworzył Grzegorz Lech. Najlepszy w tym sezonie strzelec Stomilu podwyższył na 2-0 w 64. minucie wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Januszu Bucholcu.

"Cieszymy się z tego zwycięstwa. Przypieczętowaliśmy utrzymanie się na poziomie pierwszej ligi. Zrobiliśmy to w dobrym stylu. Gdyby nie odebrano nam 3 punktów - nasza sytuacja w tabeli byłaby jeszcze lepsza" - mówił po meczu trener Piotr Zajączkowski. "Niemożliwe stało się możliwe! Po rundzie jesiennej czy w trakcie okresu przygotowawczego nikt nie dawał nam szans. Ale odpowiednia praca i dobór zawodników spowodował, że byliśmy groźnym zespołem dla wszystkich. Doznaliśmy tylko jednej porażki! W pozostałych spotkaniach zespół cały czas pokazywał charakter, determinację i to zaoowocowało - możemy świętować utrzymanie!"

Stomil zakończy sezon meczem przed własną publicznością. W sobotę 18 maja o 17:30 zmierzy się ze Stalą Mielec.