Aktualności
15.04.2019

Znakomita runda Warmii Energa Olsztyn

Warmia Energa Olsztyn efektownym zwycięstwem 36-24 z GKS-em Żukowo w Hali Urania zakończyła sezon 2018/2019 w pierwszej lidze piłki ręcznej. Drużyna Jarosława Knopika imponowała formą w rundzie rewanżowej. Wygrała 8 z 10 spotkań i sezon zakończy prawdopodobnie na czwartym miejscu w tabeli grupy A.

Warmia rozpoczęła swój ostatni mecz sezonu bardzo mocno. Po dziesięciu minutach gry prowadziła... 7-0! Po kolejnych dziesięciu było już 14-2. Gospodarze całkowicie zdominowali rywala na parkiecie, kontrolowali grę i mimo chwilowych przestojów do przerwy prowadzili 19-10. W drugiej połowie utrzymywali prowadzenie. Rzucili kolejnych 17 bramek i zwyciężyli bardzo pewnie 36-24.

"Takie pożegnanie bardzo cieszy. Dziekujemy kibicom, którzy licznie przyszli na mecz. Zaczął się on mocno, jednostronnie. To nam pozwoliło go kontrolować. Wielka radość!" - mówił po spotkaniu Radek Dzieniszewski.

"Po pierwszym meczu w Żukowie, który przegraliśmy jedną bramką, byliśmy bardzo podrażnieni. Chcieliśmy zwyciężyć efektownie i całe szczęście to się udało" - dodał Piotr Dzido. "W pierwszej rundzie, która była nieudana, można powiedzieć, że coś nie żarło. Druga - to już zupełnie inny zespół. Całe szczęście, że się odbudowaliśmy, wstaliśmy z kolan i to na pewno będzie pozytywny znak na następny sezon."

Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był także trener Warmii Energa Olsztyn Jarosław Knopik. Jak ocenił pracę swoją i zespołu? Jak zmieni się drużyna przed kolejnym zespołem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Relację przygotowali: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - GKS Żukowo 36:24 (19:10)

Warmia Energa: Gawryś, Kłodziński, Pikura - Kopyciński 7, Dzieniszewski 6, Malewski 6, Hegier 6, Deptuła 4, Kosmala 3, Dzido 2, Starzec 1, Olewniczak 1, Idzikowski, Pasymowski, Golks

Przyjaciele - stań się jednym z nich: