Aktualności
15.04.2019

UWM w finale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce

Siatkarze reprezentujący Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wygrali półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej i awansowali do finałów, które w dniach 9-12 maja odbędą się w Rzeszowie. "Chcielibyśmy zdobyć tam medal" - zapowiadają zawodnicy z Kortowa.

Foto: Tomasz Pszczółkowski

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie był gospodarzem turnieju półfinałowego, który w dniach 12-14 kwietnia odbył się w Kortowie oraz Hali Urania. Rywalizowało w nim 12 drużyn: z Olsztyna, Warszawy, Łodzi i Białegostoku. Zespół prowadzony przez Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza wygrał wszystkie spotkania nie tracąc żadnego seta!

Wyniki kortowskiej drużyny:

UWM w Olsztynie - SAN Łódź 2:0 (25:19, 25:13)
WSM Warszawa - UWM w Olsztynie 0:2 (19:25, 16:25)

Ćwierćfinał: UWM w Olsztynie - Uniwersytet Warszawski 2:0 (25:17, 25:21)
Półfinał: ALK w Warszawie - UWM w Olsztynie 0:2 (19:25, 21:25)
Finał: UWM w Olsztynie - Politechnika Łódzka 2:0 (25:15, 25:16) 

"Awans był obowiązkiem. Co roku udaje nam się awansować do finałów Akademickich Mistrzostw Polski" - mówił rozgrywający akademików z Kortowa Rafał Maluchnik. Najlepszym zawodnikiem UWM został wybrany Adam Świdroń. "Zagrał bardzo dobre zawody. Tak samo jak Mateusz Poręba, Karol Jankiewicz. W sumie mógłbym wyróżnić wszystkich, bo byliśmy zdecydowanie najlepszą drużyną. Cały zespół zagrał na fajnym poziomie i mam nadzieję, że przełoży się to na finał AMP w Rzeszowie."

Z Rafałem Maluchnikiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentował także grający na co dzień w PlusLidze siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Mateusz Poręba. Jak ocenił występ kortowskiej drużyny? Posłuchajcie! Rozmawiał z nim Mateusz Lewandowski.

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn odbędzie się w dniach 9-12 maja w Rzeszowie. Wystąpi w nim 12 najlepszych drużyn uczelnianych z całej Polski. UWM liczy na walkę o medale. "Oczekiwania mamy najwyższe. Chcielibyśmy zdobyć medal, ale będzie bardzo ciężko. Są 2-3 drużyny, które mają zawodników z PlusLigi i pierwszej ligi. Dla nich te AMP też są priorytetem. Ale myślę, że brąz jest w naszym zasięgu" - ocenia Rafał Maluchnik.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: