Aktualności
14.04.2019

Zwycięstwo znów wymknęło się w ostatnich minutach

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe z Odrą Opole 2-2 (0-0) w spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli: Płamen Kraczunow i Szymon Sobczak. Dla napastnika to już czwarte trafienie na wiosnę. Mógł cieszyć się z gola jeszcze raz, niestety nie wykorzystał rzutu karnego. 

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. Po wrzutce z rzutu rożnego przytomnie w polu karnym zachował się Piotr Żemło i było 1-0. Ale szybko wyrównał Szymon Sobczak. Napastnik "Dumy Warmii" chwilę później zmarnował jedenastkę (Artur Krysiak obronił jego strzał). Olsztynianom udało się jednak wyjść na prowadzenie w 90 minucie meczu. Na 2-1 trafił Płamen Kraczunow. Bułgarski obrońca niestety wpisał się do protokołu meczowego jeszcze raz. Po zrywie Odry i desperackiej akcji w doliczonym czasie gry ostatni dotknął piłkę strzelając także bramkę samobójczą.

"Mecz był bardzo emocjonując, pełen dramaturgii. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. W doliczonym czasie prowadziliśmy i straciliśmy bramkę w kuriozalnych okolicznościach. Ubolewamy, że kolejne punkty nam uciekły, ale nie poddajemy się. Chcieliśmy to spotkanie wygrać. Remis też szanujemy, bo graliśmy z wymagającym silnym przeciwnikiem" - ocenił spotkanie trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Stomil w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje 14 miejsce. W najbliższy czwartek 18 kwietnia na własnym stadionie podejmie Chrobrego Głogów, który zgromadził do tej pory tyle samo punktów. Początek spotkania o 19:45.

13 kwietnia 2019 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole - Stomil Olsztyn 2-2 (0-0)
Piotr Żemło 59', Płamen Kraczunow 90' (samobójcza) - Szymon Sobczak 73', Płamen Kraczunow 90'

Odra: Artur Krysiak - Tomáš Mikinič, Piotr Żemło, Paweł Baranowski, Łukasz Winiarczyk - Krzysztof Janus (53', Rafał Niziołek), Miłosz Trojak (71', Sebastian Bonecki), Mateusz Czyżycki, Dawid Błanik - Iván Martín (81', Szymon Skrzypczak), Jakub Moder.

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Płamen Kraczunow, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela (64', Kamil Mazek), Łukasz Jegliński (65', Maciej Pałaszewski), Waldemar Gancarczyk, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak (89', Michał Suchanek).

Żółte kartki: Trojak, Żemło, Bonecki, Moder - Jegliński, W.Gancarczyk, Lech, Bucholc.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: