Aktualności
12.04.2019

Zbliża się kolejna wielka sportowa impreza w Starych Jabłonkach

Już w lipcu Stare Jabłonki będą gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej. Jakie szanse w tym turnieju ma prowadzona przez trenera Jarosława Knopika reprezentacja Polski? Z kim przyjdzie jej się zmierzyć? Czy w naszym regionie mogą niebawem także odbyć się mistrzostwa globu?

"W Starych Jabłonkach nie mieliśmy tak dużej imprezy pod względem ilości zawodników. To jest bardzo duże logistyczne wyzwanie. Natomiast jesteśmy pełni zapału i w gotowości, żeby ich tutaj podjąć. I bardzo się z tego cieszymy, że ta impreza ewoluuje z roku na rok. Od małych imprez eliminacyjnych, poprzez finał Mistrzostw Polski,  finał Klubowych Mistrzostw Europy po Mistrzostwa Europy. Już niedużo nam zostało do zrobienia" - mówi Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders, który jest współorganizatorem lipcowej imprezy. Wstęp na nią będzie darmowy.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 2-7 lipca. Weźmie w nich udział rekordowa liczba reprezentacji. "W turnieju seniorów i seniorek wystartuje 40 drużyn. Będziemy grali od 9 rano do 17. W sumie mamy 98 meczów kobiet i 98 meczów kobiet!" - wymienia Marek Góralczyk, dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej w Związku Piłki Ręcznej w Polsce i zarazem dyrektor turnieju w Starych Jabłonkach.

Męska Reprezntacja Polski w swojej grupie rywalizować będzie z Węgrami, Szwecją i Czarnogórą. Trenerem "biało-czerwonych" jest szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn - Jarosław Knopik. Jak ocenia szansę swojej drużyny w turnieju? I co powiedział nam o zakończonej już selekcji zawodników? Posłuchajcie!

Relację przygotował Sebastian Chrostowski.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: