06.04.2019

Warmia ograła na wyjeździe lidera!

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe z liderem grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej Nielbą Wągrowiec 25-24 (10-12) i awansowała na czwarte miejsce w tabeli! Zwycięstwo olsztynianie zapewnili sobie w ostatniej minucie meczu. Za tydzień zakończą sezon domowym spotkaniem z GKS-em Żukowo.

Drużyna Jarosława Knopika fantastycznie rozpoczęła mecz w Wągrowcu. Po ośmiu minutach prowadziła 4-0! Gospodarze jednak zaczęli szybko odrabiać straty i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą (12-10).

W drugiej części spotkania gra była już bardzo wyrównana. Warmia próbowała przełamać lidera grupy A pierwszej ligi i zwycięzcę poprzednich rozgrywek. Ale ten bronił się dzielnie zachowując jedną bramkę przewagi. Jednak to, co nie udało się wcześniej - udało się w decydującym momencie. Ostatnia punktowa akcja meczu należała do olsztynian i wygrali 25-24.

Posłuchajcie, jak spotkanie w Wągrowcu podsumowali Jarosław Knopik i Marcin Malewski. Rozmawiał z nimi - już po powrocie do Olsztyna - Sebastian Chrostowski.

Zwycięstwo pozwoliło Warmii awansować na 4. miejsce w tabeli. Swój ostatni mecz tego sezonu rozegra w niedzielę 14 kwietnia o 18:00 w Hali Urania z GKS-em Żukowo.

Nielba Wągrowiec – Warmia Energa Olsztyn 24:25 (12:10)

Warmia Energa: Kłodziński, Gawryś, Pikura - Golks 8, Malewski 6 (3/4), Dzido 4, Hegier 3, Dzieniszewski 2, Kosmala 1, Idzikowski 1, Olewniczak, Kopyciński, Deptuła, Starzec, Pasymowski

Kary: Nielba - 8 minut; Warmia Energa - 12 minut (Golks x2, Kopyciński x2, Pasymowski, Deptuła)