23.03.2019

Stomil wciąż niepokonany na wiosnę. Zatrzymał lidera!

Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z liderem Fortuna 1 Ligi Rakowem Częstochowa 1-1 (0-1). Goście wyszli na prowadzenie już w 3 minucie po bramce Miłosza Szczepańskiego. Na dziesięć minut przed końcem meczu wyrównał bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego niezawodny Grzegorz Lech.

Do Olsztyna przyjechał zdecydowany lider i faworyt do wygrania w tym sezonie rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Uskrzydlony awansem do półfinału Pucharu Polski (po drodze wyeliminował Lecha Poznań i Legię Warszawa) Raków Częstochowa w pierwszej połowie zdominował walczący o utrzymanie Stomil. Szybko strzelona bramka mogła zaniepokoić kibiców "Dumy Warmii". Ale ani oni, ani - przede wszystkim - piłkarze Piotra Zajączkowskiego nie stracili wiary w odwrócenie losów meczu.

I to właśnie tą determinacją "biało-niebiescy" wyszarpali punkt w spotkaniu, w którym skazywani byli na pożarcie. Po przerwie próbowali wyrównać. Raków także straszył pod bramką Piotra Skiby. Bohaterem trybun został jednak Grzegorz Lech. W 80 minucie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał Michała Gliwę. Przy odrobinie szczęścia Stomil mógł nawet wygrać.

"Cieszymy się ze zdobytego punktu. Ugraliśmy go z bardzo silnym zespołem. My mamy swoje cele do zrealizowania. Zawodnicy w trakcie meczu wykonują mrówczą robotę i to się opłaciło. Walczyliśmy do końca i jesteśmy zadowoleni. Na pewno bardzo budujące jest zachowanie publiczności. To dodaje nam skrzydeł. Dalej pracujemy z pokorą i czekamy na kolejnego przeciwnika" - mówił na pomeczowej konferencji trener Piotr Zajączkowski.

Posłuchajcie też, co powiedział po meczu dziennikarzom strzelec bramki dla Stomilu Olsztyn - Grzegorz Lech.

W najbliższą sobotę 30 marca Stomil Olsztyn podejmie również na własnym stadionie GKS 1962 Jastrzębie Zdrój. Początek spotkania o 18:00.