Aktualności
08.03.2019

Ewa Brodnicka w Olsztynie dla dzieciaków!

Aktualna mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka kolejny raz odwiedziła Wojewódzki Specjalisty Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Podczas „Małej gali dla wielkich wojowników” wspólnie z Fundacją „Cancer Fighters” i Uczniowskim Klubem Sztuk Walki „PIRS” chciała odwrócić uwagę dzieciaków od ich codziennych problemów.

"Chciałam pokazać poprzez mój sport - boks - żeby walczyły do końca!  Żeby się nigdy nie poddawały! Może spotkać ich nieraz w życiu coś przykrego. Ale zawsze trzeba widzieć nadzieję i szansę. Poprzez zabawę chcemy też sprawić, żeby dzieciaki zapomniały o chorobie, zrelaksowały się. To piękne wydarzenie!" - mówiła w rozmowie z naszym reporterem.

Czy najlepsza polska bokserka czuje się najlepszą kobietą w polskich sportach walki? "Nie myślę o tym. Uprawianie tego sportu daje mi niesamowitą satysfakcję. Mogę w wygodny sposób reprezentowac Polskę i pas Mistrzyni Świata jest od 2017 roku w moim posiadaniu. To mnie satysfakcjonuje. Jest wiele kobiet, które uprawiają tę dyscyplinę. A jeżeli ktoś mnie uważa za królową polskiego boksu - to ja się z tego bardzo cieszę!" - odpowiada.

Z Ewą Brodnicką spotkał się Sebiastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchani rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: