18.02.2019

Druga w sezonie porażka koszykarzy AZS-u

Drużyna Tomasza Małka przez trzy kwarty walczyła jak równy z równym w wyjazdowym spotkaniu z liderem grupy pomorskiej trzeciej ligi koszykarzy - Bat-em Sierakowice. Jednak w ostatniej - gospodarze wyrwali zwycięstwo. Wygrali 101:88 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Naszym gościem był Marek Miałki.

"Było to bardzo ciężkie spotkanie, ale też najlepsze do tej pory dla nas. Pokazało największe nasze mankamenty, czyli obronę strefową i kilka niedociągnięć w ataku. Mimo wszystko był to bardzo dobry mecz. Do połowy było 59-57. Zaważyła czwarta kwarta, którą przegraliśmy w dosyć dotkliwy sposób" - podsumował Marek Miałki.

Szansa do rewanżu - już za dwa tygodnie. 3 marca Bat Sierakowice przyjedzie do Kortowa. I jeśli akademicy chcą jeszcze nawiązac walkę o pierwsze miejsce w grupie pomorskiej trzeciej ligi koszykarzy, muszą wygrać.

Z Markiem Miałkim rozmawiali: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Bat Sierakowice - AZS UWM Olsztyn 101:88 (35:31, 24:26, 16:14, 26:17)

AZS UWM Olsztyn: Włodarczyk Marcin 20, Miałki Marek 0, Muszyński Łukasz 31, Reszka Bartłomiej 6, Chudzik Rafał 6, Kaufman Jakub 15, Andrusiewicz Jarosław 10