11.02.2019

KKS Olsztyn wygrał z autsajderem 1 ligi

To było spotkanie z gatunku tych, które wygrać po prostu trzeba. KKS Olsztyn był zdecydowanie lepszy od UKS-u Basket SMS Aleksandrów Łódzki. O zwycięstwie 80:52 zadecydowała świetna pierwsza kwarta. W kolejnych - szansę gry dostały zmienniczki. Teraz podopieczne Tomasza Sztąberskiego czeka dwutygodniowa przerwa.

Olsztynianki dominowały na parkiecie od pierwszych minut. Rywalki w tym sezonie 1 ligi koszykówki kobiet przegrały wszystkie mecze. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 34-14. Trener Tomasz Sztąberski mógł pozwolić sobie na zmiany. Szansę debiutu w rozgrywkach tego szczebla otrzymała m.in. Ewelina Kitkowska. "Nie spodziewałem się tego, że będziemy mogli tak szerokim składem grać. Rezerwowe dostały po 10-15 minut i szansę wykorzystały. Jestem zadowolony praktycznie ze wszystkich dziewczyn. Aleksandrów mnie zawiódł. Myślałem, że się bardziej postawi" - mówił szkoleniowiec olsztynianek.

Sebastian Chrostowski rozmawiał także z kapitan KKS-u Olsztyn Joanną Markiewicz. Posłuchajcie!

W dolnej części tabeli 1 ligi jest bardzo ciasno. KKS Olsztyn zajmuje wciąż dziewiąte miejsce. Ale ma jeszcze szansę na awans nawet o cztery pozycje. Kluczowe będą dwa ostatnie spotkania sezonu zasadniczego. Za dwa tygodnie olsztynianki we własnej hali podejmą SMS PZKosz Łomianki. W ostatniej kolejce (3 marca) zmierzą się na wyjeździe z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

KKS Olsztyn - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 80:52 (34:14, 14:14, 17:16, 15:9)

KKS: Markiewicz 12, Mońko 3, Woźniak 17, N. Żukowska 11, Sztąberska 16 oraz Bałdyga 6, Kalinowska 8, Skała 2, K. Żukowska 2, Kitkowska 3.