Aktualności
06.02.2019

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn po rundzie zasadniczej

Siatkarze drugoligowego AZS-u UWM Olsztyn na czwartym miejscu w tabeli zakończyli rundę zasadniczą obecnego sezonu. W play-offach zmierzą się z ekipą MOS Wola Warszawa. Muszą jednak poprawić znacząco swoją grę, bo... ostatnich pięć spotkań zakończyło się ich porażką. Naszym gościem był trener akademików Grzegorz Krzan.

"Pierwsza i druga runda fazy zasadniczej miały dwa zupełnie inne oblicza. Po pierwszej - mieliśmy aspiracje na wyższe miejsce. Mieliśmy zaledwie dwie porażki na swoim koncie i blisko było do drugiego miejsca, na które bardzo liczyliśmy. Natomiast ta druga runda zdecydowanie nie poszła po naszej myśli" - podsumował trener Grzegorz Krzan. Jakie są przyczyny takiej postawy akademików? "Trochę pecha, trochę kontuzji, nawarstwionych innych obowiązków... I niestety te spotkania w drugiej rundzie nam nie poszły. Ale tak naprawdę granie rozpoczyna się teraz. Czwarte miejsce przed tymi spotkaniami jest całkiem niezłe. Mamy handicap własnej hali. Bardzo zależy nam na poprawie gry. Na tym powinniśmy się skupić. Brakuje nam regularności. Przez długie fragmenty gramy bardzo dobrze, po czym ta nasza gra staje w miejscu, co wykorzystują przeciwnicy."

Z Grzegorzem Krzanem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Play-off'y AZS UWM Olsztyn rozpocznie od rywalizacji z MOS Wola Warszawa. Pierwsze dwa spotkania odbęda się w Kortowie - 16 i 17 lutego. Kolejne 2 i 3 marca w stolicy. Ewentualny piąty decydujący mecz obie ekipy rozegrają ponownie w Olsztynie - 6 marca.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: