Aktualności
21.01.2019

Futsalistki z UWM w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Reprezentantki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awansowały do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Zawody półfinałowe odbyły się w dniach 18-20 stycznia w Poznaniu. Studentki z UWM zakończyły je na siódmym miejscu. Naszym gościem był Grzegorz Dubielski.

 

"Droga do awansu była ciężka. W tym roku w półfinale wzięła udział rekordowa liczba zespołów - aż 20" - mówi kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Grzegorz Dubielski, który wspólnie z Ewą Kuliś prowadzi żeńską drużynę futsalu.

W pierwszej fazie poznańskiego turnieju rywalizacja odbywała się w czterech grupach złożonych z pięciu drużyn. Awans wywalczyły dwie najlepsze ekipy w każdej z nich. Ekipa z Kortowa złożona była ze studentek klubu AZS UWM High Heels Olsztyn, który rywalizuje w 1 Lidze Futsalu Kobiet. W swoim pierwszym spotkaniu pokonały 5-3 AWF Warszawa (zespół z futsalowej Ekstraklasy). "To otworzyło nam dobrze turniej. W kolejnym meczu wygraliśmy z UKW Bydgoszcz 6-0 i spokojnie czekaliśmy na drugi dzień turnieju". Po zwycięstwie z Politechniką Gdańską 2-1 studentki z Kortowa były już pewne awansu. W swoim ostatnim meczu grupowym przegrały z Uniwersytetem Łódzkim 0-2.

W ćwierćfinale AZS UWM Olsztyn musiał zmierzyć się - jak się później okazało - ze zwyciężczyniami turnieju, reprezentantkami Uniwersytetu Szczecińskiego. Olsztynianki przegrały 0-3 i odpadły z rywalizacji o miejsca 1-4. W niedzielę zaliczyły kolejną porażkę - 1-2 z AWFiS Gdańsk. Wygrały natomiast mecz o 7. miejsce z SGGW Warszawa. W regulaminowym czasie był remis 1-1. W rzutach karnych lepsze okazały się reprezentantki UWM 3-2.

Z Grzegorzem Dubielskim rozmawiali: Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Finałowy turniej odbędzie się w Opolu w dniach 21-24 lutego. Celem AZS UWM Olsztyn jest pierwsza ósemka. "W ubiegłym roku takie miejsce zajęliśmy. Chcielibyśmy je utrzymać" - mówi Grzegorz Dubielski.

Klasyfikacja końcowa turnieju półfinałowego w Poznaniu:

1. Uniwersytet Szczeciński
2. Uniwersytet Gdański
3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
4. Uniwersytet Łódzki
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
9. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
10. Uniwersytet Warszawski
11. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
12. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
13-20 Politechnika Łódzka
13-20 Politechnika Poznańska
13-20 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
13-20 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
13-20 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
13-20 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
13-20 Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
13-20 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Przyjaciele - stań się jednym z nich: