Aktualności
11.01.2019

Futsalistki z Kortowa znów wygrały i czekają na Akademickie Mistrzostwa Polski

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn od zwycięstwa rozpoczęła 2019 rok. Zawodniczki z Kortowa wygrały na wyjeździe 6-1 z ekipą Helios Białystok i po sześciu kolejkach awansowały na pierwsze miejsce w grupie północnej 1 Ligi Futsalu Kobiet. W dniach 18-20 stycznia zagrają w Poznaniu w kolejnej rundzie Akademickich Mistrzostw Polski.

Mecz w Białymstoku od początku toczył się pod dyktando kortowskiego zespołu. Już w pierwszej minucie bramkę strzeliła Natalia Piwko. Chwilę później było już 2-0, po golu Marty Smolińskiej (która w całym spotkaniu trzykrotnie wpisała się na listę strzelców). W pierwszej połowie padła jeszcze bramka samobójcza oraz - jak się okazało - honorowe trafienie dla białostocczanek.

W drugiej części meczu olsztynianki potwierdziły dominację. Obok dwóch bramek Smolińskiej, na listę strzelców wpisała się także Nina Michalska.

Zwycięski skład: Aleksandra Kojadyńska (Br) (Kpt), Sylwia Benecka (Br), Magdalena Żuchowska, Klaudia Romanowska, Kinga Seroka, Aneta Wasilewska, Julia Klonowska, Aleksandra Leszczyńska, Nina Michalska (1), Martyna Dąbrowska, Natalia Piwko (1), Marta Smolińska (3), Aleksandra Lasota, Natalia Łapińska.

"Jestem bardzo zadowolona z dziewczyn! Dały dużo z siebie. Wcale nie była to prosta wygrana. Dziewczyny musiały się trochę nabiegać, dużo z siebie dać, by taki wynik uzyskać. Dały radę na wyjeździe - mimo długiej i męczącej trasy - i wygrały ten mecz" - oceniła postawę swoich podopiecznych trenerka Ewa Kuliś.

Z Ewą Kuliś spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Kolejne spotkanie ligowe AZS UWM High Heels Olsztyn rozegra na wyjeździe 26 stycznia. Kortowskie futsalistki miały zmierzyć się we własnej hali 12 stycznia z KS Włókniarz Białystok, ale mecz został na prośbę gości przełożony (wstępny termin to 10 luty).

Teraz przed studentkami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Akademickie Mistrzostwa Polski. Turniej zaplanowano od 18 do 20 stycznia w Poznaniu. Z 20 drużyn z północnej części Polski wyłoni 7, które pojadą na Finały do Opola.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: