Aktualności
10.01.2019

Młodzi trenują, starsi czekają na wieści z ratusza

7 stycznia Stomil Olsztyn wrócił do treningów. Trener Piotr Zajączkowski ma obecnie do dyspozycji jedynie młodych zawodników. Ci, którzy walczyli o ligowe punkty jesienią czekają na pieniądze i poprawę sytuacji finansowej klubu. Decydujące będą najbliższe dni.

"To bardzo trudny czas dla zawodników. Mamy zaplanowane gry kontrolne, treningi na własnych obiektach i dwa zgrupowania zimowe" - zdradził nam trener Stomilu Piotr Zajączkowski. Pierwsze dwa tygodnie "biało-niebiescy" spędzą w Olsztynie. W tym czasie rozegrają też dwa pierwsze sparingi. W sobotę 12 stycznia w Mrągowie sprawdzą formę ze Zniczem Biała Piska. Tydzień później (19 stycznia w Olsztynie) zmierzą się z Huraganem Morąg.

"Następnie udamy się na obóz do Białej Podlaskiej. Tam spędzimy tydzień i zakończymy obóz grą kontrolną ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (26 stycznia). Następnie wracamy na własne obiekty, gdzie będziemy trenowali przez dwa tygodnie. Kolejne zgrupowanie odbędzie się w okolicach Łowicza - w Nieborowie. Mamy tam boiska trawiaste i chcemy rozgrywać gry kontrolne na naturalnych nawierzchniach. Mamy w planach mecze ze Zniczem Pruszków, GKS-em Bełchatów i Widzewem Łódź. A po powrocie zostaną nam dwa tygodnie bezpośreniego przygotowania do startu ligi na własnych obiektach" - dodaje trener.

Z Piotrem Zajączkowskim rozmawiał Bartek Pająk. Posłuchajcie!

Plan sparingow:
12.01 - Znicz Biała Piska (Mrągowo)
19.01 - Huragan Morąg (Olsztyn)
26.01 - Świt Nowy Dwór (Mława)
02.02 - Wigry Suwałki (Mrągowo)
09.02 - Baltika Kaliningrad
13.02 - Znicz Pruszków, GKS Bełchatów (dwa sparingi jednego dnia)
16.02 - Widzew Łódź
23.02 - mecz charytatywny z Ruchem Wysokie Mazowieckie (Olsztyn)

Przypomnijmy, że drużynę zimą opuścili: Piotr Głowacki, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz, Szymon Jarosz i Ernest Dzięcioł. Kolejni mogą być: Dominik Kun i Wołodymyr Tanczyk. Ale jeśli sytuacja klubu się poprawi, znajdą się pieniądze dla zawodników, Ci mogą wrócić do Stomilu. "Ci zawodnicy, którzy rozwiązali kontrakty mogą jeszcze wrócić. Ja z tymi zawodnikami i ich menadżerami jestem w kontakcie. Jeżeli sytuacja finansowa się unormuje - ci piłkarze chcą dalej grać w Stomilu" - mówi Piotr Zajączkowski.

W pierwszym sparingu obok wyróżniających się juniorów zagrają także zawodnicy testowani. Wśród nich jest m.in. jeden Japończyk.

Nowy klub znalazł już Piotr Głowacki. Będzie grał w Stali Rzeszów. "Jakiś czasu temu postanowiłem, że będę chciał zmienić klub i poszukać nowych wyzwań. Rzeczywiście miałem kilka propozycji z wyższych lig, ale Stal była bardzo konkretna, a wizja drogi jaką chce przejść, zupełnie przekonała mnie do tego projektu. Dodam jeszcze, że mój nowy klub był bardzo zdeterminowany abym tu trafił i to też miało znaczenie. Niektórzy może się dziwią, że zamieniam I ligę na III, ale po pierwsze w wielu klubach nawet na zapleczu ekstraklasy nie ma takiej organizacji jaką zastałem w Stali. Po drugie nie zamierzam zbyt długo grać w III lidze. Liczę, że szybko wrócę z moim obecnym klubem, tam gdzie niedawno występowałem" - pisze w specjalnym oświadczeniu były zawodnik Stomilu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: