09.12.2018

Akademicy oddali Uranię gościom z Lubina

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Hali Urania z Cuprum Lubin 2-3 (25-11, 10-25, 25-22, 18-25, 11-15) i oddalił się od najlepszej szóstki tabeli PlusLigi. Trudno też patrzeć z optymizmem na kolejny tydzień, w którym akademicy rozegrają dwa kolejne mecze z dużo silniejszymi rywalami...

Co zawiodło w drużynie Roberto Santilliego? Może psychika? Bo jak inaczej wytłumaczyć to co działo się w dwóch pierwszych setach? Pierwszego Indykpol AZS Olsztyn wygrał miażdżąc rywali, którzy w tym sezonie PlusLigi spisują się bardzo słabo. Było 25-11. A różnica mogła być jeszcze większa. Jednak już chwilę później kibice akademików, którzy tego dnia zdecydowali się wybrać do Hali Urania przecierali oczy ze zdziwienia. Cuprum rozpoczęło bowiem drugą partię od prowadzenia... 9-0!!!To był nokaut, po którym olsztynianie nie byli w stanie się podnieść i przegrali 25-10. Poczuli się zbyt pewnie?

Swoje zrobiła też kontuzja Robberta Andringi. Od trzeciego seta gospodarze musieli radzić sobie bez najlepszego przyjmującego. I choć ponownie objęli prowadzenie w meczu (wygrywając trzecią partię nieznacznie 25-22), mankamentów w ich grze było mnóstwo. Słabe przyjęcie, fatalna zagrywka, błędy w rozegraniu i ataku... to zadecydowało o końcowym tryumfie gości, którzy najpierw wyrównali na 2-2 (25-18 w czwartym secie), by po chwili cieszyć się z dwóch punktów wygrywając tie-breaka 15-11.

MVP spotkania został Igor Grobelny - najskuteczniejszy w ekipie Cuprum Lubin (20 punktów). Wśród gości warto wyróżnić także Japończyka Masahiro Yanagidę, który raził serwisem, dobrze przyjmował i punktował. Dla akademików najwięcej punktów zdobyli: Jan Hadrava (23) i Serhij Kapelus (14).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego. Ich gośćmi byli:

Mariusz Marcyniak (Cuprum)

Sebastian Warda (Indykpol)

Paweł Woicki (Indykpol).

W kolejnym tygodniu akademicy rozegrają dwa kolejne spotkania. W środę 12 grudnia zmierzą się na wyjeździe z ONICO Warszawa. W stołecznej ekipie w tym meczu zadebiutuje MVP Mistrzostw Świata Bartosz Kurek. Początek o 20:30. Natomiast już w sobotę 15 grudnia (również o 20:30) w Hali Urania Indykpol AZS Olsztyn podejmie solidnie grający w tym sezonie Aluron Virtu Wartę Zawiercie. O punkty będzie bardzo trudno...