05.12.2018

Indykpol AZS Olsztyn w kolejnej rundzie Pucharu CEV!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do 1/8 finału Pucharu CEV. W rewanżowym spotkaniu z greckim PAOK-iem przegrali w Salonikach 2-3 (22-25, 25-17, 25-16, 21-25, 12-15). W pierwszym meczu górą byli jednak akademicy (w Olsztynie wygrali 3-1). W kolejnej rundzie zagrają z rosyjskim Kuzbassem Kemerovo. Czeka ich zatem daleka podróż do... Azji.

Akademicy - mimo dobrego wejścia w mecz - w pierwszym secie musieli uznać wyższość gospodarzy. Prowadzili tylko na początku (6-2), ale od jego połowy przewagę zaczęli budować Grecy. I to oni ostatecznie wygrali 25-22. To podziałało mobilizująco na drużynę z Olsztyna, która w drugiej partii pokazała niemal wszystkie swoje atuty. Świetna zagrywka, atak, przyjęcie. Efekt? Olbrzymia przewaga, kolejno: 9-1, 13-4, 17-8 i 25-17

Podopieczni Roberto Santilliego złapali dobry rytm gry i w trzecim secie również dominowali na parkiecie. Wygrali go jeszcze okazalej 25-16 i już w tym momencie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. W głównych rolach wystąpili: Jan Hadrava i Serhij Kapelus (najskuteczniejsi zawodnicy meczu). Dobrze pod siatką grał też Sebastian Warda. Paweł Woicki z Radkiem Gilem na przemian dyrygowali akcjami olsztynian - z widocznym i dobrym skutkiem.

W czwartej partii trener akademików zdecydował się posadzić na ławce swoich najlepszych zawodników i dać szansę ogrania się rezerwowym. I tak Michała Żurka zmienił drugi libero Kuba Zabłocki. Pojawili się też m.in.: Jakub Urbanowicz, Mateusz Kańczok, Marcel Lux i... debiutujący w biało-zielonej koszulce Mateusz Poręba. Zmiennikom nie udało się zakończyć meczu. Przegrali 21-25. I o symbolicznym - bo nic nie dającym już ani jednej ani drugiej stronie - zwycięstwie w meczu zadecydował tie-break. A w nim lepsi byli gospodarze (15-12).

Indykpol AZS Olsztyn: Mateusz Kańczok (3), Jan Hadrava (16), Michał Żurek (L), Marcel Lux (8), Miłosz Zniszczoł (2), Robbert Andringa (3), Serhij Kapelus (17), Paweł Pietraszko (1),  Radosław Gil, Paweł Woicki(3), Sebastian Warda (14), Jakub Urbanowicz (5), Mateusz Poręba (6), Jakub Zabłocki (L).

Posłuchajcie, co po spotkaniu w Salonikach powiedzieli Mateuszowi Lewandowskiemu zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn.

Michał Żurek

Paweł Pietraszko

Mateusz Poręba

W kolejnej rundzie rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie rosyjski Kuzbass Kemerovo. Pierwszy (wyjazdowy) mecz odbędzie się już w środę 19 grudnia. Rewanż - 17 stycznia o 18 w Hali Urania.