Aktualności
03.12.2018

Jarosław Knopik w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był nowy trener szczypiornistów Warmii Energa Olsztyn Jarosław Knopik. Jaki ma pomysł na odmianę słabo spisującej się w tym sezonie na pierwszoligowych parkietach drużyny? Jak pracę w Olsztynie zamierza łączyć z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej? Posłuchajcie!

Pierwszy raz z drużyną nowy trener spotkał się przy okazji ostatniego w tym roku meczu Warmii. Niestety olsztynianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Żukowo 19-20 (10-10). "Mam swoje przemyślenia dotyczące zawodników. Przyglądałem się im inddywidualnie i pod kątem tego, co będę chciał wprowadzić" - mówi Jarosław Knopik. "Trzeba patrzeć na to, co przed nami i skupiać się na dobrym przygotowaniu do drugiej rundy" - dodaje.

Do gry po przerwie Warmia Energa Olsztyn wróci 26 stycznia. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z ekipą Mebli Wójcik Elbląg. "Teraz będzie okres regeneracji i poznania zespołu. Będziemy się spotykać bardziej informacyjnie i teoretycznie. Zawodnicy będą pracować indywidualnie."

Co nowy szkoleniowiec chce zmienić w grze swoich podopiecznych. "Niczego nie chciałbym poprawiać. Zaczniemy nowy okres i chce wprowadzić swoją filozofię gry i swoją filozofię piłki ręcznej. Nie jestem od poprawiania. Jestem po to, żeby wykorzystać potencjał tych zawodników jak i możliwości zespołu. Na pewno będę musiał zbudować go mentalnie. Rzucił mi się w oczy brak pewności niektórych zawodników" - zdradza. I dodaje, że w pracy - jako asystent - będzie pomagał mu Marcin Malewski.

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiali: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Czy działacze postawili jakiś konkretny cel nowemu trenerowi? "Nie boję się presji. To jest clou naszego zawodu. Presja jest wszędzie i zawsze. Zarząd przedstawił mi sytuację tak, że trzeba zacząć wygrywać. Nie możemy sobie pozwalać na porażki i ja to zaakceptowałem. Nie ma konkretnych planów i celów dotyczących miejsca w tabeli i ilości zwycięstw. Mamy trochę czasu, żeby się przygotować."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: