Aktualności
03.12.2018

Na UWM zagrasz też w unihokeja

Już od dziesięciu lat na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie można grać w unihokeja. Sekcja sportowa ma swoje treningi w każdy czwartek o 16:30 w hali przy ul. Pana Tadeusza. Ostatnio wzięła udział w Akademickim Pucharze Polski. Jak dołączyć do zespołu? Sprawdziliśmy!

Opiekunem sekcji jest Jerzy Daniluk. "Niestety unihokej to jest sport niezbyt popularny w naszym kraju. Dlatego też ciężko zebrać grupę ludzi, którzy chcieliby pograć. Gra polega na strzelaniu kijem ażurową piłką do bramki. Bramkarz jest ubrany w specjalny strój i kask ochronny" - tłumaczy jeden z zawodników olsztyńskiej drużyny Łukasz Bobek.

Pod koniec listopada zespół wystąpił w Akademickim Pucharze Polski. "To była nasza druga próba. W zeszłym roku niestety się nie udało" - mówi koordynator sekcji Krzysztof Bobek. "Turniej był dla nas sprawdzeniem, jak wyglądamy w porównaniu do innych uniwersytetów. Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy aż tak mocni, żeby stoczyć walkę o czołowe miejsca. Plan był taki, żeby nie przegrać żadnego meczu bez strzelonej bramki i grać do końca. Potraktowaliśmy to jako doświadczenie i w przyszłym roku wrócimy silniejsi."

Z zawodnikami olsztyńskiej drużyny unihokeja rozmawiał Bartek Pająk. Posłuchajcie!

Drużyna wciąż jest w budowie. I można do niej dołączyć w każdy czwartek o 16:30. "Serdecznie zapraszamy do udziału w treningach naszej sekcji. Odbywają się one w hali przy ul. Pana Tadeusza." Więcej informacji znajdziecie na stronie: SekcjaUnihokejaOlsztyn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: