13.11.2018

Akademicy w kolejnej rundzie Pucharu CEV

Indykpol AZS Olsztyn wygrał wyjazdowe rewanżowe spotkanie 1/32 Pucharu CEV z fińską drużyną Hurrikaani Loimaa 3-1 (25-17, 17-25, 25-17, 25-20) i awansował do kolejnej rundy. W pierwszym meczu w Hali Urania akademicy nie oddali rywalom nawet seta. Ich kolejnym rywalem będzie grecki PAOK Saloniki.

Trener Roberto Santilli desygnował do gry silny skład (na ławce zostali m.in. Serhij Kapelus, Miłosz Zniszczoł i Marcel Lux). I ten od pierwszych minut zdominował fińską ekipę. Skuteczni w ataku byli: Jan Hadrava i Sebastian Warda. Dobrze w przyjęciu grali: Michał Żurek i Robbert Andringa. Jedynym zaskoczeniem była obecność na parkiecie Denisa Kalinina, który w kolejnym spotkaniu niestety rozczarował i z czasem zamienił go Jakub Urbanowicz. Pierwszego seta kortowska ekipa wygrała zdecydowanie 25-17.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry gospodarzy, którzy przełamali rywala i po kilku minutach prowadzili już 7-1. Tę przewagę niestety udało im się utrzymać, grając na wymiany. Co zawiodło? Może zmiany. Michała Żurka zastąpił Jakub Zabłocki, z którym Finowie radzili sobie skuteczniej niż z doświadczonym libero. Gdy na boisko wrócił Żurek gra się wyrównała, ale nie udało się niestety nadrobić strat. 25-17 dla Hurrikaani otworzyło mecz na nowo.

Finowie jednak nie mieli do przeciwstawienia olsztyńskiej ekipie nic ponad wolę walki i ambicję. W trzecim i czwartym secie wszystko wróciło do normy. Szansę dostali m.in. drugi rozgrywający Radek Gil i Mateusz Kańczok. Bez większych problemów, mimo niezbyt porywającej gry i błędów zarówno w ataku jak i w przyjęciu, Indykpol AZS Olsztyn wygrał kolejno 25-17 i 25-20 a w całym spotkaniu 3-1.

Najskuteczniejsi w kortowskiej drużynie byli: Jan Hadrava (15 punktów), Sebastian Warda (13), Mateusz Kańczok (12) i Paweł Pietraszko (11).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Marcina Zarębskiego, który na antenie Radia UWM FM relacjonował to spotkanie. Jego gośćmi byli:

Michał Żurek

Mateusz Kańczok

Marcin Mierzejewski

W 1/16 finału Pucharu CEV akademicy zmierzą się z greckim PAOK-iem Saloniki, który w eliminacjach siatkarskiej Ligi Mistrzów odpadł w dwumeczu z drużyną United Volleys Frankfurt. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Olsztynie - prawdopodobnie 28 listopada.

Hurrikaani Loimma – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (17:25, 25:17, 17:25, 20:25)

Hurrikaani: West (1), Ropponen (14), Oivanen (11), Porkka (9), Rumpunen (13), Toivainen, Mutka (libero) oraz Mantyla, Kouki (3)

Indykpol AZS: Woicki, Kalinin (6), Andringa (9), Warda (13), Pietraszko (11), Hadrava (15), Żurek (libero) oraz Gil (1), Kańczok (12), Urbanowicz (5), Zabłocki (libero)