10.11.2018

Od zwycięstwa w Poznaniu Stomil rozpoczął rundę rewanżową!

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali na wyjeździe 1-0 (0-0) z Wartą Poznań w meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jedyną bramkę zdobył w 54 minucie Wołodymyr Tanczyk. Teraz przed "biało-niebieskimi" seria dziewięciu kolejnych spotkań przed własną publicznością. Trzy z nich zagrają jeszcze w tym roku.

"Było to bardzo ważne spotkanie dla nas. Wiedzieliśmy, jak gra przeciwnik. I uważam, że w pełni zasłużyliśmy na trzy punkty. Oprócz bramki zwycięskiej mieliśmy jeszcze parę innych sytuacji. Zagraliśmy bardzo dobre i solidne spotkanie, jak na mecz wyjazdowy. Ubolewam, że wygraliśmy tylko 1-0, bo sytuacji było więcej" - podsumował na konferencji prasowej trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

W tabeli jego drużyna wciąż zajmuje 16. miejsce. Zmiejszyła natomiast stratę do rywali. Najbliższy mecz Stomil zagra w sobotę 17 listopada. O 16:00 na własnym boisku zmierzy się z Bytovią Bytów. W tym roku jeszcze przy Piłsudskiego pojawią się Podbeskidzie Bielsko-Biała (24.11) i ŁKS Łódź (1.12). Potem rozpocznie się trzymiesięczna przerwa w rozgrywkach. Do gry Fortuna 1 Liga wróci w pierwszy weekend marca 2019 roku.

10 listopada 2018 - Poznań (Stadion KS Warta Poznań)
Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0-1 (0-0)
Wołodymyr Tanczyk 54

Warta: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński - Wojciech Fadecki (73', Krystian Sanocki), Artur Marciniak, Adrian Cierpka, Robert Janicki (86', Mateusz Wypych), Jakub Kiełb (62', Niklas Zulciak) - Łukasz Spławski.

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Dominik Kun, Miłosz Trojak (73', Łukasz Jegliński), Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (84', Marcin Stromecki), Wołodymyr Tanczyk - Michał Góral (83', Rafał Śledź).

Żółte kartki: Marciniak, Kiełb, Szymusik - Głowacki, Trojak.