Aktualności
03.11.2018

Stomil z zapałek nie ze Stali, rozsypał się w Mielcu

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-4 (0-1) ze Stalą Mielec w meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. "Biało-niebiescy" jedynie w pierwszej połowie dotrzymywali kroku rywalom, choć nie byli stroną dominującą. Mieli problem z konstruowaniem akcji i utrzymaniem się przy piłce. A ich błędy na bramki zamienili gospodarze.

Foto: Stal Mielec

Trzeba przyznać, że Stali ten mecz po prostu wyszedł. Stomil choć przez ponad pół godziny bronił się dzielnie, nie stworzył poważniejszego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Wynik w 36 minucie otworzył strzałem z linii pola karnego Bartosz Nowak. Po przerwie olsztynianie chcieli doprowadzić do wyrówniania. Ale ich zapał szybko został zgaszony. Andreja Prokić w 53. minucie i Łukasz Wroński w 61. podwyższyli na 3-0, po dwóch stutecznie wykończonych kontrach. A egzekucję zakończył wpuszczony na boisko w końcówce spotkania piętnastolatek (!!!) Kacper Sadłocha.

"Drużyna Stali pokazała bardzo dobry futbol - dynamiczny, szybki, z dużą ilością akcji oskrzydlających. Sądzę, że ten zespół włączy się do walki o awans. My za dużo mieliśmy problemów z utrzymaniem się przy piłce na połowie przeciwnika. Bardzo proste straty przy rozegraniu. Po stracie bramki chcieliśmy strzelić kontaktowego gola. A nadzialiśmy się na dwie kontry. Ja z pokorą przyjmuję tą porażkę na klatę. I pracujemy dalej" - podsumował spotkanie na konferencji prasowej trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Posłuchajcie też, co po spotkaniu powiedział Piotr Skiba.

W tabeli Fortuna 1 Ligi "Duma Warmii" wciąż zajmuje 16. miejsce. W kolejnym tygodniu przed drużyną z Olsztyna dwa spotkania. W środę 7 listopada zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki w 1/16 finału Pucharu Polski. Natomiast w sobotę 10 listopada o 13:00 w Poznaniu "biało-niebiescy" w meczu ligowym zmierzą się z Wartą.

Foto: Paweł Piekutowski

3 listopada 2018 - Mielec (stadion MOSiR)
Stal Mielec - Stomil Olsztyn 4-0 (1-0)
Bartosz Nowak 36', Andreja Prokić 53', Łukasz Wroński 61', Kacper Sadłocha 81'

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Josip Šoljić, Jonathan de Amo, Martin Dobrotka - Łukasz Wroński (78', Maksymilian Banaszewski), Grzegorz Tomasiewicz (75', Kacper Sadłocha), Bartosz Nowak, Andreja Prokić (82', Sebastian Bergier), Krystian Getinger - Grzegorz Kuświk.

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Dominik Kun (68', Piotr Głowacki), Miłosz Trojak, Paweł Głowacki (58', Łukasz Jegliński), Grzegorz Lech, Wołodymyr Tanczyk - Rafał Śledź (56', Mateusz Mętlicki).

Żółte kartki: Kuświk - Śledź.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: