Aktualności
02.11.2018

ZAKSA za silna dla akademików

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Hali Urania z wicemistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1-3 (22-25, 28-30, 25-23, 16-25) w meczu piątej kolejki PlusLigi. Akademicy walczyli dzielnie z silnym rywalem, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans na sukces w tym spotkaniu. Lider tabeli zdobył dotąd komplet punktów.

Foto: Kacper Kirklewski

Andrea Gardini kojeny raz wrócił do Olsztyna, gdzie wykonał dwa lata temu bardzo dobrą pracę. I ponownie pokazał akademikom, że wygrać z ZAKSĄ jest bardzo trudno. W składzie wicemistrzów Polski mogliśmy zobaczyc trzech zawodników, którzy z reprezentacją Polski wywalczyli w tym roku Mistrzostwo Świata. Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek (MVP spotkania) i znany dobrze olsztyńskim kibicom Aleksander Śliwka znacznie przyczynili się do sukcesu swojej drużyny.  Skuteczni byli też: Sam Deroo i Łukasz Kaczmarek.

A olsztynianie? Próbowali nawiązać walkę. Ale blisko rywala byli jedynie w drugiej i trzeciej partii. Po pierwszym przegranym secie nie udało im się wyrównać, choć w górze mieli kilka piłek setowych. W trzecim - wykorzystali słabszy moment gry rywala. Ale ekipa z Kędzierzyna-Koźla szybko pokazała kortowskiej drużynie, kto obecnie dysponuje lepszą kadrą.

Wśród akademików warto wyróżnić Marcela Luxa (24 punkty) i Sergieja Kapelusa (13). Ten drugi - choć w ataku spisywał się nieźle - w przyjęciu popełniał sporo błędów. Dlatego zmieniał go wracający po kontuzji Robbert Andringa (dla odmiany - dobry w przyjęciu, ale słaby w ataku). Zwykle najskuteczniejszy w ataku Jan Hadrava, w tym spotkaniu musiał zadowolić się 17 punktami.

"Cały czas brakuje nam jednego kroku. Postawienia kropki nad i" - mówił po meczu Sebastian Warda. "Były momenty, gdzie mogliśmy pokazać się i ugrać choć jeden punkt." A Łukasz Kaczmarek z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle docenił postawę rywali: "Cieszymy się, że wygraliśmy za trzy punkty, ponieważ drużyna z Olsztyna postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Końcówki zagraliśmy bardzo dobrze, bardzo mądrze zagrywką. W czwartym secie od początku odskoczyliśmy na kilka punktów i drużyna z Olsztyna pękła."

Posłuchajcie, co na antenie Radia UWM FM po spotkaniu mówili zawodnicy obu ekip. Gośćmi Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego byli:

Sebastian Warda

Łukasz Kaczmarek

Jakub Zabłocki

Paweł Woicki

Już we wtorek 6 listopada Indykpol AZS Olsztyn rozegra mecz pierwszej rundy Pucharu CEV. W Hali Urania akademicy zmierzą się z fińską ekipą Hurrikaani Loimaa. Początek spotkania o 18:00 a transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: