25.09.2018

Stomil w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 3-1 z Gryfem Wejherowo w meczu 1/32 Pucharu Polski i awansował do kolejnej rundy. Trener Kamil Kiereś dał odpocząć większości zawodników z pierwszego składu, ale zmiennicy uporali się z drugoligowcem. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili: Tomasz Zając (dwie) i Łukasz Sołowiej.

W podstawowej jedenastce na mecz pucharowy obok grających w tym sezonie w lidze Michała Leszczyńskiego, Łukasza Sołowieja, Wołodymyra Tanczyka Pawła Głowackiego, Łukasza Jeglińskiego i Tomasza Zająca znalazło się miejsce dla młodych: Jakuba Mosakowskiego, Ernesta Dzięcioła, Mateusza Mętlickiego i Dominika Wasiaka. Kibice trochę obawiali się tego, że w Olsztynie zostali ci, którzy ogrywają w Stomilu pierwszoplanowe role.

Obawy trwały tylko pół godziny. W 31 minucie "Dumę Warmii" na prowadzenie wyprowadził Tomasz Zając. Chwilę później po jego dośrodkowaniu piłkę głową do bramki skierował Łukasz Sołowiej. A przed końcem pierwszej połowy Zając raz jeszcze wpisał się na listę strzelców - stając się w ten sposób bohaterem spotkania.

Druga część meczu była już mniej efektowna. Gospodarze strzelili gola z rzutu karnego egzekwowanego przez Krzysztofa Wickiego.

Posłuchajcie, co po spotkaniu powiedział trener Stomilu Kamil Kiereś.

A tu zobaczycie wszystkie bramki z meczu Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn.

25 września 2018 - Wejherowo (Stadion WKS Gryf Wejherowo)
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn 1-3 (0-3)
Krzysztof Wicki 57' (karny) - Tomasz Zając 31', 43', Łukasz Sołowiej 36'

Gryf: Wiesław Ferra - Grzegorz Gulczyński (46', Błażej Niciński), Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki, Mateusz Goerke - Kamil Włodyka, Oskar Sikorski, Piotr Kołc, Maciej Koziara (67', Paweł Czychowski), Robert Chwastek - Dawid Rogalski.

Stomil: Michał Leszczyński - Jakub Mosakowski, Ernest Dzięcioł, Łukasz Sołowiej, Wojciech Dziemidowicz - Wołodymyr Tanczyk, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Dominik Wasiak (77', Hubert Szramka), Tomasz Zając (90', Maciej Serbintowicz) - 17. Mateusz Mętlicki (72', Rafał Śledź).

Żółte kartki: Liberacki, Goerke - Tanczyk.
Czerwona kartka: Adrian Liberacki (90. minuta, Gryf, za drugą żółtą).

Spotkania 1/16 Pucharu Polski odbędą się 30 października oraz 6, 7 i 8 listopada. Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki.