Aktualności
14.09.2018

Olsztyńscy sportowcy zachęcają do głosowania w OBO

Olsztyńskie środowisko sportowe zachęca mieszkańców stolicy regionu do głosowania na projekt modernizacji boiska rugby przy ul. Gietkowskiej. Do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zgłosili go przedstawicie Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby oraz drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers.

Rugbyści i olsztyńscy Jeziorowcy chcą z OBO otrzymać środki na ogrodzenie boiska, stworzenie i wykonanie projektu płyty boiska z drenażem, zraszaczami i murawą oraz montaż złącza kablowo-pomiarowego. Koszt tej inwestycji oszacowali na 300 tysięcy złotych.

Tak uzasadniają swój projekt: "Ogrodzony istniejący obiekt będzie w pewnym sensie zabezpieczony a także uniemożliwi wejście na teren osobom nieupoważnionym. W dużej mierze ochroni płytę boiska przed dziką zwierzyną a zawodnikom, dzieciom i młodzieży pozwoli na bezpieczne uprawianie sportu. Niezbędnym elementem funkcjonalnym stadionu jest prąd, którego obecnie tam nie ma. W celu utrzymania murawy oraz obiektu niezbędny jest prąd a więc budowa przyłącza jest podstawową koniecznością. W związku z pozyskaniem obiektu mamy zaplanowany wspólnie z innymi klubami harmonogram działań społeczno - kulturalnych. Te dwa elementy przyczynią się do bardziej funkcjonalnego charakteru stadionu."

Projekt poparło wielu sportowców związanych z Olsztynem, m.in.: Joanna Jędrzejczyk, Mamed Khalidov, Maciej Sarnacki, zawodnicy Warmii Energa Olsztyn czy Indykpolu AZS Olsztyn, ale też muzycy zespołu Enej.

 

O projekcie zgłoszonym do OBO w Magazynie Sportowym Radia UWM FM rozmawialiśmy z Tomaszem Sawickim z AZS UWM Olsztyn Lakers. Posłuchajcie!

"Chodzi głównie o modernizajcę tego stadionu i żeby w końcu dało się tam grać. W tej chwili nie napawa optymizmem widok tego stadionu i chodzi o to, żebyśmy my i rugbyści mieli kawałek boiska, na którym będziemy mogli grać i trenować w przyszłości" - tłumaczy Tomek Sawicki.

Teren boiska przy ul. Gietkowskiej został już wcześniej wydzierżawiony przez Warmińsko-Mazurski Związek Rugby od miasta. Pieniądze uzyskane z OBO pozwolą przeprowadzić tam pierwsze poważne prace i przygotować teren do treningów. Ale zawodnicy AZS UWM Olsztyn Lakers i rugbyści z Warmii chcieliby w kolejnych latach pójść dalej. Marzy im się stadion na którym będą mogli rozgrywać mecze. I o to chcą walczyć.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: