Aktualności
11.09.2018

Juniorzy AZS UWM Olsztyn Lakers rozpoczynają sezon

16 września juniorzy AZS UWM Olsztyn Lakers rozpoczną sezon w zreformowanej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Z nowymi zawodnikami i nadzieją na awans do najlepszej czwórki. Taki stawiają sobie cel. Naszym gościem był trener młodych Jeziorowców Rafał Zapadka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

"Drużyna złożona jest z nowych zawodników. Robiliśmy dwa nabory. Po zmianie formuły ligi nastąpiło odcięcie rocznika U-19. Został rocznik 2000-2003. Większość zawodników, która miała już doświadczenie klubowe była rocznikiem starszym. Szykowaliśmy ich do startu ligowego, ale niestety formuła ligi się zmieniła. Także przed nami nowe doświadczenia. Mamy intensywne przygotowania od wiosny. Był też camp z drużyną Mistrza Polski Lowlanders Białystok" - zdradza trener Rafał Zapadka.

Olsztyńska ekipa rywalizować będzie w jednej z trzech grup z juniorami Angels Toruń oraz Lowlanders Białystok. Celem jest awans do finałowego turnieju, który odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. A zagrają w nim zwycięzcy trzech grup oraz najlepsza drużyna z tych, które zajęły drugie miejsca. "W każdym meczu wychodzimy po to, żeby wygrać. Natomiast celem jest dobra gra, bez kontuzji - zwycięstwa i awans do finałowej czwórki. A tam - każdy mecz to szansa na mistrzostwo."

Z Rafałem Zapadką rozmawiali Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Swoje domowe mecze Lakersi będą rozgrywać na boisku na olsztyńskich Dajtkach. Zaplanowano je 23 września i 7 października o godzinie 13:00.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: