Aktualności
11.09.2018

Warmia wygrywa turniej i traci kolejnego zawodnika

Warmia Energa Olsztyn wygrała w Sierpcu turniej towarzyski, będący ostatnim sprawdzianem przed startem I ligi piłki ręcznej. Podopieczni Daniela Żółtaka po rzutach karnych pokonali AZS UW Warszawa oraz gospodarzy z Mazura Sierpc. Zwycięstwo przyćmiła jednak kontuzja Sebastiana Koledzińskiego.

W turnieju - oprócz Warmii - udział wzięły trzy inne drużyny: Mazur Sierpc, AZS UW Warszawa oraz Wisła II Płock. Olsztyńska ekipa w półfinale mierzyła się z ekipą ze stolicy. W regulaminowym czasie gry był remis 18-18. W karnych 3-2 wygrali podopieczni Daniela Żółtaka i awansowali do finału. Tam zagrali z gospodarzami imprezy - Mazurem Sierpc. I znów potrzebne były karne. Mecz zakończył się wynikiem 20-20 (w karnych 5-4).

"Zwycięstwa cieszą, ale jednak kontuzja Sebastiana - w tym składzie, w jakim jesteśmy - na pewno na dodatkowo dobiła. Ale musimy sobie radzić i trzymamy kciuki za Sebastiana, żeby jak najszybciej wrócił. Musimy być przygotowani też na to, że przez jakiś czas może nam nie pomóc na boisku" - mówił nam po turnieju trener Daniel Żółtak. Koledzińskiemu odnowiła się kontuzja barku, którą niedawno wyleczył.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Sierpcu był Wojciech Golks. Warmiacy nie mają już w planach oficjalnych spotkań przed startem sezonu. Rozegrają prawdopodobnie podczas jednego z treningów gierkę ze Szczypiorniakiem Olsztyn lub Jeziorakiem Iława. "Pewne rzeczy musimy jeszcze poprawić. Na pewno zawodziła skuteczność - niektórzy mieli naprawdę słabą. Cały zespół musi pracować na wynik. Z obrony jestem zadowolony. Jeśli chodzi o atak - czekamy też na powrót Michała Sikorskiego." Dodajmy, że w Sierpcu nie zagrali także inni kontuzjowani zawodnicy: Marcin Malewski, Paweł Deptuła, Piotr Dzido i Jakub Pikura.

Z Danielem Żółtakiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

A już w najbliższą sobotę 15 września odbędzie się oficjalna prezentacja składu Warmii Energa Olsztyn na nowy sezon. Początek o 18:30 na Scenie Staromiejskiej. Pierwszy mecz ligowy tydzień później. 22 września o 17:00 w Hali Urania olsztynianie zagrają z Meblami Wójcik Elbląg.

Półfinały

Mazur Sierpc – Wisła II Płock 22:20

Warmia Energa Olsztyn – AZS UW Warszawa 18:18 (9:9) karne 3:2

Warmia Energa: Kłodziński, Gawryś - Golks 7, Kopyciński 4, Hegier 2, Dzieniszewski 2, Starzec 1, Pasymowski 1, Koledziński 1, Idzikowski


mecz o 3 miejsce

Wisła II Płock – AZS UW Warszawa 27:19

Finał

Mazur Sierpc – Warmia Energa Olsztyn 20:20 (11:11) karne 4:5

Warmia Energa: Kłodziński, Gawryś - Golks 6, Dzieniszewski 5, Hegier 2, Kopyciński 2, Starzec 1, Koledziński 1, Idzikowski, Pasymowski

Przyjaciele - stań się jednym z nich: