Aktualności
13.08.2018

Jakub Mosakowski zagra w Palermo?

Wychowanek Stomilu Olsztyn od 6 do 10 sierpnia przebywał na testach we włoskim Palermo. Osiemnastoletni obrońca liczy na przenosiny do klubu Serie B. Jak podkreślał w rozmowie z Radiem UWM FM - zdobywałby tam doświadczenie w młodzieżowej lidze Primavera. A to świetne miejsce dla defensorów.

Jakub Mosakowski w poprzednim sezonie rozegrał cztery spotkania w Nice 1 lidze. W tym - nie łapie się do meczowej osiemnastki. Ma za sobą także występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. I jak podkreśla - to właśnie podczas występów w biało-czerwonych barwach dostrzegli go skauci włoskiego klubu.

Jak przebiegały testy i jak ocenia je sam zawodnik? "Trenowaliśmy raz dziennie, rozegrałem dwa sparingi. Myślę, że to bardzo pozytywny czas w moim życiu. Fajna przygoda. Miałem też testy medycze i chyba bardzo dobrze wyszły. Całkiem nieźle wypadłem. Miałem cały czas kontakt z drużyną Primavery. To bardzo silna drużyna - chłopaki mają wysokie umiejętności techniczne, motoryczne. Siłowo też nie odstają. W porównaniu do naszej Centralnej Ligi Juniorów jest naprawdę duży przeskok" - podsumował Kuba Mosakowski.

Z Jakubem Mosakowskim po powrocie z testów w Palermo spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Czy Kuba zmieni barwy klubowe? Powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym tygodniu. Zawodnik czeka na decyzję Palermo. Potem do ewentualnych przenosin będzie musiał jeszcze przekonać Stomil Olsztyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: