Aktualności
10.08.2018

Indykpol AZS Olsztyn trenuje przed nowym sezonem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w Kortowie oraz Hali Urania przygotowują się już do sezonu 2018/2019 w PlusLidze. Za nimi już badania wydolnościowe i pierwsze po wakacjach spotkanie z trenerem Roberto Santillim. Z nowymi zawodnikami akademików - Sergiejem Kapelusem oraz Radosławem Gilem rozmawiał Sebastian Chrostowski.

 

Akademicy po wakacjach zostali dokładnie przebadani m.in w Katedrze Żywienia Człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pierwszy spotkanie trenera Roberto Santilliego z zawodnikami oraz pierwszy trening miały miejsce w środę 8 sierpnia w Hali Urania. Tam też pojawił się nasz reporter.

Każdy krok siatkarzy jest szczegółowo monitorowany. "Każdy z nas dostał zeszyt i mamy zapisywać to, co robimy na siłowni głównie. Każdego dnia mamy robić notatki, zeby wiedziecieć, jaki progres robimy" - mówił nowy drugi rozgrywający Indykpolu Radosław Gil. "Na pewno trzeba na początku wrócić do formy. Wiadomo, że w okresie wakacyjnym różnie bywa z jedzeniem. A tak na poważnie to liczę, że bardzo dużo się będę mógł nauczyć u boku Pawła Woickiego i pod okiem trenera Santilliego. A jako drużyna - mam nadzieję, że zrobimy jak najlepszy wynik" - dodał.

Posłuchajcie też, co o nowym klubie i pierwszych treningach powiedział nam Sergiej Kapelus.

O przygotowaniach Indykpolu AZS Olsztyn do nowego sezonu Plus Ligi i gry w europejskich pucharach będziemy jeszcze w sierpniu opowiadać na antenie Radia UWM FM. A już we wrześniu wracamy do spotkań z siatkarzami w audycji AZS Na Fali - w każdy wtorek po 13. Zapraszamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: