Aktualności
07.08.2018

Młodzi korfballiści trenują w Kortowie

W Kortowie trwa zgrupowanie reprezentacji Polski U 19 w korfballu. Zawodnicy i trenerzy tej dyscypliny przyjeżdżają tu już od 20 lat. A razem z nimi szlify zdobywają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie. Na czym polega ten sport? Posłuchajcie!

"Przyjechaliśmy z różnych miast Polski - z Warszawy, Konstancina, Wrocławia, Słupii i wielu innych miejscowości, w których uprawiamy dyscyplinę korfball" - mówiła nam jedna z koordynatorek sportowych kolonii dla dzieci i młodzieży. "Bardzo nam się podoba. Jesteśmy już ponad 20 lat tutaj. Przyjeżdżamy cały czas w to samo miejsce. Wspaniałe warunki: jezioro, boiska, akademiki dobrze wyposażone i stołówka wspaniała. Dlatego tu często przyjeżdżamy" - dodaje.

Oprócz treningów młodzi zawodnicy rogrywają również turnieje w kilku kategoriach wiekowych. "Mamy tu też zespół kadry narodowej U 19, która przygotowuje się do zawodów rangi międzynarodowej. Korfball powstał ponad 100 lat temu w Holandii. I my żeśmy w 1987 roku nauczyli się grać. Dodam, że pierwszy kurs korfballu dla instruktorów odbył się właśnie w Kortowie!".

Z obecności młodych korfballistów z różnych stron Polski skorzystali także młodzi pasjonaci tej dyscypiny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie.

Posłuchajcie relacji Radosława Łatacza.

Dodajmy, że w drugiej połowie sierpnia w Kortowie trenować będzie także seniorska kadra Polski w korfballu. Do tematu wrócimy jeszcze zatem na antenie Radia UWM FM!

Korfball to koedukacyjna dyscyplina sportu drużynowego, wywodząca się z klasycznej koszykówki. W drużynie występują cztery kobiety i czterech mężczyzn. Rozgrywka polega na zdobyciu większej liczby punktów, poprzez wrzucenie piłki do kosza umocowanego na 3,5 metrowym słupie (bez tablicy).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: