Aktualności
05.08.2018

Piotr Gołacki najlepszym kickerem LFA

Podczas Finału Ligi Futbolu Amerykańskiego wręczono nagrody dla najlepszych zawodników sezonu. Jedna z nich - dla najlepszego kickera - trafiła do zawodnika drużyny AZS UWM Olsztyn Lakers Piotra Gołackiego. W Magazynie Sportowym Radia UWM FM rozmawiali z nim Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz.

Piotr Gołacki swoimi wysokimi statystykami z całego sezonu oraz rekordem Polski (Field Goal z odległości 55 jardów) pokazał, że nie ma sobie równych na tej pozycji w Polsce. Niestety zakończony właśnie sezon 2018 był dla niego ostatnim w barwach AZS UWM Olsztyn Lakers.

"Futbol nie jest w stanie jeszcze determinować takich życiowych wyborów. Nie jest to dyscyplina, na której można zarabiać pieniądze i z której można się utrzymywać. Decyzja zbiega się z zakończeniem przeze mnie studiów i jest spowodowana tym, że nie planuję tutaj zostać. Spędziłem tutaj fantastyczne pięć lat z których jestem zadowolony (trzy w klubie AZS UWM Olsztyn Lakers). Będę ten czas fantastycznie wspominał i na pewno do Olsztyna jeszcze wrócę" - mówił w naszym studiu o swojej decyzji Piotr Gołacki. I dodał: "Wiem już gdzie będę grał. Ale to nie jest jeszcze czas, gdy mogę to ogłosić. Natomiast mogę powiedzieć, że będzie to dla mnie duże wyzwanie sportowe, duży krok do przodu i myślę, że jest to dla mnie dobra droga i mam nadzieję, że podołam!"

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: