Aktualności
26.07.2018

O co walczy w nowym sezonie Stomil Olsztyn?

"Chcielibyśmy zrobić progres w tabeli w stosunku do tego, co było w tamtym sezonie. Rozwijanie zawodników, zdobywanie punktów - to nas interesuje!" - mówił przed pierwszym meczem Stomilu Olsztyn w Fortuna 1 Lidze trener Kamil Kiereś. Jak ocenia przygotowania i zmiany w kadrze? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jak trener ocenia zmiany w składzie i okres przygotowań do nowego sezonu? "Sporo ubytków było w naszej kadrze. W krótkim czasie musieliśmy wkomponować nowych zawodników. W jakimś stoponiu będzie to nadal robione na bieżąco, bo tego czasu nie było zbyt dużo. Nie szukamy w tym alibi. Musimy być gotowi na pierwsze spotkanie. Jedziemy z nastawieniem zdobycia trzech punktów, ale też dużo pracy będzie na między tymi pierwszymi meczami."

Przypomnijmy, że do Stomilu dołączyli przed sezonem: 19-letni napastnik rezerw Legii Warszawa Michał Góral, pomocnik Ruchu Chorzów Miłosz Trojak i obrońca drugoligowej Stali Stalowa Wola Szymon Jarosz. Do Olsztyna wrócili także z Pogonii Siedlce: Dominik Kun (był tam wyporzyczony z Wisły Płock) i Łukasz Jegliński. Ponadto trener Kiereś będzie mógł korzystać z dwóch młodych piłkarzy: Dominika Wasiaka i Rafała Śledzia. Największą stratą będzie natomiast odejście Artura Siemaszki (wrócił do Zagłębia Lubin), ale też zmiana klubów przez: Wiktora Biedrzyckiego (Górnik Zabrze), Pawła Baranowskiego (Odra Opole), Adriana Karankiewicza (Wigry Suwałki) czy Daniego Ramireza (ŁKS Łódź). W biało-niebieskich barwach nie zagrają jesienią także: Marcel Ziemann, Tomasz Zahorski, Paweł Abbott, Daniel Mikołajewski i Jakub Miszczuk.

Czy są możliwe jeszce jakieś transfery do klubu? "Trzymamy rękę na pulsie. Jesteśmy po tej pierwszej fazie transferowej, gdzie musieliśmy uzupełnić kluczowe miejsca, które zostały puste po odejściach zawodników. Teraz pracujemy na tym szkielecie drużyny. Przyglądamy się zawodnikom. Wejdziemy w mecze, okno będzie otwarte. Przyglądamy się temu, co się dzieje w kraju i będziemy obserwować. Jeżeli będzie jakość zawodnika do pozystania - będziemy się zastanawiać" - mówi Kamil Kiereś.

Z Kamilem Kieresiem spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Pierwszy mecz nowego sezonu Stomil Olsztyn rozpocznie od serii wyjazdowych spotkań. Pierwsze z nich - już w sobotę 28 lipca z Bytovią Bytów. Początek o 15:00.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: