15.07.2018

Stomil przegrał spraring z drużyną Jerzego Brzęczka

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0-2 wyjazdowy mecz sparingowy z Wisłą Płock. Było to ostatnie spotkanie, w którym ekipę z ekstraklasy poprowadził nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. W ostatnim sprawdzianie przed startem Nice 1 Ligi "Duma Warmii" zmierzy się w sobotę 21 lipca z Sokołem Ostróda.

"Zależało mi na zorganizowaniu sparingu z bardzo silnym rywalem. Chcieliśmy przede wszystkim z tego spotkania uzyskać taki dogłębny materiał, który pozwoliłby nam pracować nad elementami, które jeszcze nie funkcjonują. Wiadomo, że musi być proces zgrywania tego zespołu. Są takie zależności, które występują, później gdzieś ich brakuje... To są rzeczy, które pozwalały nam wygrywać w końcówce sezonu. Słabo weszliśmy w mecz, czego efektem był rzut karny. Straciliśmy bramkę, ale później 35 minut pierwszej połowy to była dobra gra. Były sytuacje, jednak zabrakło zimnej krwi. W drugiej połowie próbowaliśmy innych zawodników, troszkę młodych. Musimy maksymalnie wykorzystać czas. Każdy dzień będzie teraz ważny" - podsumował trener Kamil Kiereś.

"Z gry musimy być zadowoleni. Są jeszcze niedociągnięcia. Ale my też mieliśmy swoje sytuacje. Z przebiegu pierwszej połowy powinniśmy wygrywać!" - mówi obrońca Stomilu Tomasz Wełnicki, który wrócił do gry po urazie.

13 lipca 2018  - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2-0 (1-0)
Nico Varela 13' (karny), Karol Angielski 54'

Wisła Płock: Thomas Dähne (67' Marcel Zapytowski) - Cezary Stefańczyk (67' Patryk Stępiński), Alan Uryga (67' Bartłomiej Sielewski), Adam Dźwigała (67' Damian Byrtek), Krystian Miś (46' Marcin Warcholak) - Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Damian Rasak (67' Patryk Wieliczko), Semir Štilić (46' Jakub Łukowski), Nico Varela (67' Giorgi Merebaszwili) - Karol Angielski (67' Oskar Zawada).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (67' Piotr Skiba) - Lukáš Kubáň (46' Janusz Bucholc), Łukasz Sołowiej (46' Jakub Mosakowski), Tomasz Wełnicki (46' Szymon Jarosz), Remigiusz Szywacz (75' Wojciech Dziemidowicz) - Wołodymyr Tanczyk (46' Dominik Kun), Miłosz Trojak (67' Paweł Głowacki), Marcin Stromecki (67' Łukasz Jegliński), Grzegorz Lech (46' Dominik Wasiak), Piotr Głowacki (67' Tomasz Zając) - Michał Góral (46' zawodnik testowany).

Żółta kartka: Piotr Głowacki.