Aktualności
09.07.2018

Przedstawiamy nowego snajpera Stomilu Olsztyn

Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był Michał Góral. Młody napastnik Legii Warszawa został na rok wypożyczony do Stomilu Olsztyn i ma zastąpić w pierwszym składzie "Dumy Warmii" Artura Siemaszkę. Dlaczego zdecydował się na grę w Olsztynie i jakie ma piłkarskie marzenia? Posłuchajcie!

Michał Góral pochodzi z Łodzi. Urodził się 2 sierpnia 1999 roku. Grał w juniorskich drużynach Widzewa Łódź i UKS-u SMS Łódź. Od sezonu 2015/2016 grał dla drugiej drużyny Legii Warszawa i z niej został wypożyczony do Stomilu Olsztyn. Jak ocenia pierwsze dni na Warmii i nowy klub? "Jest to bardzo fajny zespół. Od początku fajnie mnie przyjęli, interesowali się, pomagali. Pierwsze dwa sparingi całkiem nieźle mogę ocenić. Wiadomo, że wszystko nie jest jeszcze tak, jakbym chciał. Potrzeba jeszcze czasu, żebym się wkomponował w zespół. Koledzy muszą zrozumieć mój styl grania" - mówi Góral.

Jak podkreśla młody napastnik - do gry w Olsztynie zachęcił go Kamil Kiereś. "Trener wykazywał naprawdę duże zainteresowanie moją osobą. Widać było, że bardzo mu zależy i ma pomysł na mnie, żeby mnie odpowiednio tutaj wprowadzać na wyższy poziom. To było bardzo ważne, że on został tutaj i pokazał mi ten projekt, w którym chcę uczestniczyć. Występy w pierwszej lidze były moim priorytetem."

Z Michałem Góralem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: