Aktualności
06.07.2018

Siatkarscy statystycy w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

W kolejnych dwóch odcinkach Magazynu Sportowego Radia UWM FM naszymi gośćmi byli związani z Olsztynem statystycy siatkarskich klubów PlusLigi: Piotr Świniarski i Kamil Sołoducha. Jak oceniają zmiany w kadrach najlepszych polskich drużyn i szanse reprezentacji w tegorocznych Mistrzostwach Świata? Posłuchajcie!

Kamil Sołoducha pracuje obecnie w Asseco Resovii Rzeszów. Jest tam jednym z asystentów trenera Andrzeja Kowala. Jako statystyk związany jest także z męską kadrą Finlandii, z którą Polacy rywalizować będą w jednej grupie siatkarskich Mistrzostw Świata. Dlatego zapytaliśmy go m.in. o rywala Indykpolu AZS Olsztyn w Pucharze CEV - drużynę wicemistrza Finlandii Hurrikaani Loimaa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Piotr Świniarski w poprzednim sezonie pracował w Łuczniczce Bydgoszcz. Wcześniej był statystykiem Indykpolu AZS Olsztyn. Ale współpracuje także z żeńską kadrą Albanii, która ostatnio zdobyła brązowy medal Ligi Europejskiej.

W naszych rozmowach uciekliśmy także od tematu siatkówki, by zapytać o piłkarskie typy w decydującej fazie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: