Aktualności
13.06.2018

Olsztyn gotowy na mundial!

Od 14 czerwca do 15 lipca kibice futbolu nie będą spać spokojnie. W Rosji rozpoczynają się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Na mundial po 12 latach wraca reprezentacja Polski. Liczymy na bardzo dobry występ "biało-czerwonych"! Ich mecze olsztynianie będą mogli obejrzeć w specjalnej strefie kibica.

"Mistrzostwa będą świętem także w Olsztynie  Specjalna, rodzinna strefa kibica da szansę na wspólne kibicowanie występom biało-czerwonych podczas rywalizacji w Rosji. Mam nadzieję, że emocje będą nam towarzyszyć do samego finału" - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Mecze Polaków będzie można obejrzeć na specjalnym telebimie w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Jednorazowo może pojawić się tam około 1000 osób.

Reprezentacja zagra w grupie H. Jej rywalami będą: Senegal, Kolumbia i Japonia. Podopieczni Adama Nawałki nie są wymieniani w gronie faworytów Mistrzostw Świata. Jednak mogą sprawić niespodziankę.

Plan spotkań grupowych "biało-czerwonych":
- 19 czerwca (wtorek) - 17:00: Polska - Senegal
- 24 czerwca (niedziela) - 20:00: Polska - Kolumbia
- 28 czerwca (czwartek) - 16:00: Polska - Japonia

Jeśli naszej reprezentacji uda się wyjść z grupy, zagra z jedną z drużyn, które osiągną ten sam cel w grupie G (Anglia, Belgia, Tunezja, Panama). Mecze 1/8 finału w tych parach zaplanowano 2 i 3 lipca. W ćwierćfinale podopieczni Adama Nawałki mogą zagrać 6 lub 7 lipca. Mecze półfinałowe zaplanowano natomiast w dniach 10-11 lipca a mecze o medale: 14 lipca (o 3 miejsce) oraz 15 lipca (finał).

O mundialu sporo usłyszycie także na antenie Radia UWM FM. I to nie tylko w poniedziałkowym oraz piątkowym Magazynie Sportowym, ale także w audycjach: Radio Rano, Gramy Twoje oraz UWM FM Po Południu. Piłkarskie analizy, rozmowy z ekspertami i fanami futbolu, opinie naszych ekspertów. Serdecznie zapraszamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: