10.06.2018

Justyna Burska i Krzysztof Pielowski ze złotymi medalmi Mistrzostw Polski!

Reprezentujący klub sportowy AZS UWM Olsztyn: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Występując w roli gospodarzy (zawody odbyły się 9 czerwca na jeziorze Kortowskim) - nie zawiedli i wspólnie z Alanem Chodaniem wygrali także sztafetę mieszaną 3 x 1250 m stylem dowolnym.

Justyna Burska zdobyła w sumie trzy złote medale. Oprócz tego w sztafecie i seniorskiego na dystansie 10 kilometrów, została także młodzieżową Mistrzynią Polski. Trasę pokonała w 2 godziny 5 minut i 29 sekund wyprzedzając: Hannę Bakuniak (MKP Szczecin) oraz Olivię Rajca (UKS 190 Łódź).

Krzysztof Pielowski wygrał wśród mężczyzn z czasem: 1:53:27.13. Srebro zdobył Jan Urbaniak (KS Warta Poznań) a brąz - Patryk Pawlaczyk (UKS 190 Łódź).

"To był dość przyjemny start, bo warunki pogodowe sprzyjały. Było ciepło, woda optymalna, brak fali i przyjazna atmosfera przede wszystkim! Bo to u nas" - oceniła zawody Justyna. A Krzysztof dodał: "Mi się wydaje, że wszystko poszło zgodnie z planem. Wykonaliśmy to, co założył trener w stu procentach. Warunki idealne do pływania na wodach otwartych. Wszystko ok!"

Z Justyną Burską i Krzysztofem Pielowskim rozmawiali: Sebiastian Chrostowski i Piotr Szauer. Posłuchajcie jak ocenili start i jakie mają plany na kolejne tygodnie.

Wywalczone w Kortowie medale dały olsztyńskim pływakom kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w szkockim Glasgow. A już za kilka dni Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zmierzą się z międzynarodową konkurencją na Węgrzech podczas zawodów na jeziorze Balaton.