01.06.2018

Pływacy AZS UWM Olsztyn z medalami Mistrzostw Polski

W ostatni weekend maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn: Justyna Burska, Gabriela Wójtowicz i Krzysztof Pielowski zdobyli podczas tej imprezy sześć medali. O zawodach i tegorocznych planach startów na otwartych akwenach opowiedział nam Krzysztof Pielowski.

Krzysztof Pielowski zdobył srebrny medal na dystansie 1500 metrów oraz brąz na 800 metrów stylem dowolnym. Justyna Burska była druga na 800 metrów stylem dowolnym. Ten wynik dał jej srebro zarówno w kategorii seniorskiej jak i młodzieżowej. Dorzuciła do tego jeszcze brąz młodzieżowców na 1500 metrów stylem dowolnym.

Druga z kortowskich pływaczek Gabriela Wójtowicz 200 metrów stylem grzbietowym pokonała jako trzecia z juniorek i również przywiozła do Olsztyna medal - brązowy.

Z Krzysztofem Pielowskim spotkali się: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A już 9 czerwca w Kortowie odbędą się Mistrzostwa Polski na długich dystansach, w których nasz gość będzie walczył o medale oraz przepustkę na Mistrzostwa Europy.