Aktualności
15.04.2018

Akademicy w świetnym stylu zakończyli fazę zasadniczą!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali w Hali Urania 3-0 (25-14, 25-17, 25-11) z MKS-em Będzin w meczu ostatniej 30. kolejki fazy zasadniczej PlusLigi. Akademicy z piątego miejsca wywalczyli awans do fazy play-off i mają szansę na walkę o medale! Już w środę pierwsze spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Nawet przez moment zwycięstwo Indykpolu nie było zagrożone. Podopieczni Roberto Santilliego grali zdecydowanie, popełniali mało błędów i osiągnęli swój cel. By pozostać w najlepszej szóstce, musieli wygrać za trzy punkty. A ponieważ swoje niedzielne mecze wygrały także: Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów, z walki o medale w tym sezonie wypadła drużyna ONICO Warszawa, która wcześniej straciła punkty.

MVP spotkania z MKS-em Będzin został wybrany Robbert Andringa. Ale świetny mecz rozegrali także: Kuba Kochanowski, Jan Hadrava, Paweł Woicki czy Daniel Pliński.

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (25:14; 25:17; 25:11)

Indykpol AZS Olsztyn:  Woicki (2), Hadrava (16), Pliński (4), Kochanowski (14), Andringa (13), Rousseaux (8) i Żurek (libero) oraz Kańczok

MKS Będzin:  Seif, Grzechnik (1), Ratajczak (3), Waliński (2), Peszko (2), Araujo (11) i Potera (libero) oraz Kozub (2), Yordanov (2), Klobucar (6), Kowalski (1) i Faryna (2)

MVP: Robbert Andringa

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.

Daniel Pliński

Robbert Andringa

Pierwszy mecz o półfinał PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów - w najbliższą środę o 17 w Hali Urania. Rewanż w sobotę w Rzeszowie. Tam też odbędzie się ewentualne trzecie spotkanie decydujące o awansie. Transmisje - oczywiście na antenie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: