Aktualności
10.04.2018

Robbert Andringa zostaje w Olsztynie

Reprezentant Holandii i przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Robbert Andringa przedłużył na kolejny sezon kontrakt z siatkarską drużyną z Kortowa. Informację tę potwierdził na antenie Radia UWM FM w audycji AZS Na Fali sam zawodnik oraz prezes akademików Tomasz Jankowski.

Robbert Andringa dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn przed rokiem. Zastąpił wówczas w pierwszym składzie Aleksandra Śliwkę. Karierę rozpoczynał w holenderskim Lycurgus Aalst. W kolejnych latach grał jeszcze w belgijskim klubie VC Euphony Asse – Lennik oraz francuskim Stade Poitiers. W 2012 roku z reprezentacją Holandii wygrał Ligę Europejską.

W drużynie z Kortowa spisuje się bardzo dobrze. Znajduje się w czołowej dziesiątce przyjmujących PlusLigi. To jeden z najsolidniejszych zawodników ekipy Roberto Santilliego.

"Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza. Ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna. Bardzo mu się podoba w naszym mieście. Jest zadowolony ze współpracy z trenerem Santillim, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn" - skomentował decyzję zawodnika na naszej antenie prezes klubu Tomasz Jankowski.

O swojej decyzji Robbert Andringa opowiadał w dzisiejszym odcinku audycji AZS Na Fali. Z przyjmującym akademików rozmawiał Mateusz Lewandowski.

"Czuję się tutaj bardzo dobrze" – przyznaje Robbert Andringa. "Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chce grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna."

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka audycji AZS Na Fali.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: