Aktualności
08.04.2018

Siatkarze z Kortowa w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrała półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W finale zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza pokonali 2-0 Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Foto: Mateusz Lewandowski

Turniej został rozegrany w dniach 6-8 kwietnia w dwóch olsztyńskich obiektach: Hali Urania oraz hali sportowej w Kortowie. Zawodnicy AZS-u UWM Olsztyn nie rozpoczęli go najlepiej. W pierwszym meczu grupowym przegrali bowiem z Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku 0-2 (22:25, 28:30). Jak się później okazało - ten zespół doszedł aż do finału rozgrywek.

Akademicy w sobotę zagrali już dużo lepiej i pokonali 2-0 (25-21, 25-19) reprezentantów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. To pozwoliło im awansować do ćwierćfinału turnieju. W nim pokonali także 2-0 (25-23, 25-16) Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie.

Półfinałowe spotkanie w niedzielę rano studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrali zdecydowanie 2:0 (25:19, 25:13) z Politechniką Łódzką. Finał to już wspomniany rewanż za porażkę w meczu grupowym z drużyną z Białegostoku. Olsztynianie pokonali Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku 2-0 (25:22, 25:20).

Foto: Kacper Kirklewski

Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (po zwycięstwie z Politechniką Łódzką). Wszystkie cztery zespoły, które dotarły do półfinałów  turnieju w Olsztynie wywalczyły awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Ten zaplanowano w dniach 26-29 kwietnia w Poznaniu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: