Aktualności
12.03.2018

Jeziorowcy gotowi do startu Ligi Futbolu Amerykańskiego

W sobotę 17 marca wyjazdowym spotkaniem z Rhinos Wyszków drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers zainauguruje zmagania 1. dywizji nowej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Przed startem sezonu zawodnicy i trenerzy spotkali się z kibicami w Galerii Warmińskiej i zaprezentowali nowe zunifikowane stroje.

Foto: Galeria Warmińska

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy drużyną kieruje Bartosz Rudzki. Na stanowisku głównego trenera zastąpiła Amerykanina Jamara Dialsa. Do Jeziorowców dołączyło za to kilku nowych zawodników. To m.in. doświadczony kanadyjski rozgrywający Luke 'Zman' Zetazate, młody amerykański defensor Davarus Shores i pozyskany w ostatniej chwili Kamil Janowski. "To zawodnicy z dość wysokiej pułki jak na Europę. Straciliśmy trzech kluczowych zawodników z zeszłego sezonu. Ale tak jest co roku. Zawodnicy przychodzą, odchodzą. Ale dajemy radę i jesteśmy dobrze przygotowani. Mamy pełny roaster. Jest walka o miejsce w składzie meczowym - pięć osób nie pojedzie. Także jest naprawdę dobrze!" - mówi Bartosz Rudzki.

Lakersi wierzą w swoje umiejętności i zapowiadają, że z każdym będą walczyć o pełną pulę! Pierwszego rywala znają bardzo dobrze, bo rywalizowali już z ekipą z Wyszkowa. "Jest to przeciwnik z którym nasze mecze zawsze były na żyletki. Raz wygrywaliśmy my, raz wygrywał Wyszków. Także pełne skupienie, jesteśmy dobrze przygotowani. Jeżeli chłopaki zrobią swoje - to powinniśmy ten mecz wygrać"- zapewnia trener.

Posłuchaj relacji Wojtka Miśkiewicza.

"Jesteśmy bardzo zmotywowani i spróbujemy walczyć o najwyższe cele" - deklaruje natomiast Cezary Wysocki. "Damy z siebie wszystko. Trzeba szanować rywala. Z wszystkimi będziemy walczyli na sto procent!"

Początek sobotniego meczu w Wyszkowie o 17:00! Pierwszy mecz przed własną publicznością AZS UWM Olsztyn Lakers rozegrają 8 kwietnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: