11.03.2018

Akademicy przedłużyli nadzieję kibiców

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali na wyjeździe z Cuprum Lubin 3-1 (23-25, 25-21, 25-20, 25-18) w meczu 25. kolejki PlusLigi i zrobili kolejny krok w stronę awansu do najlepszej szóstki fazy zasadniczej. Fantastyczne spotkanie rozegrał Tomas Rousseaux, wybrany jego MVP.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po czterech pierwszych akcjach prowadzili... 4-0. Akademicy jednak zniwelowali straty i set w kolejnych minutach był bardzo wyrównany. Minimanalnie wygrało go Cuprum 25-23.

To jednak wszystko na co było stać podopiecznych Patricka Duflosa. Indykpol AZS Olsztyn nabrał pewności siebie. A bohaterem meczu był Tomas Rousseaux. Belg, do którego gry (także na antenie Radia UWM FM) w poprzednich spotkaniach mieliśmy sporo zastrzeżeń, tym spotkaniem udowodnił, że Roberto Santilli stawiając na niego - miał rację. Dobrze grał w przyjęciu, ale brylował przede wszystkim w ataku (31 punktów!). Wyręczając mniej skutecznego w tym spotkaniu Jana Hadravę (14 punktów). Kolejne dobre zawody rozegrał także drugi przyjmujący - Robbert Andringa (14 punktów).

Akademicy w każdej kolejnej partii wygrywali bardziej zdecydowanie: 25-21, 25-20 i 25-18. W tabeli PlusLigi wciąż zajmują 7. miejsce. Ale mają już sporą - pięciopunktową przewagę nad Cuprum. Natomiast do drużyn, z którymi walczą o miejsce w najlepszej szóstce fazy zasadniczej - Jastrzębskiego Węgla i Asseco Resovii Rzeszów - tracą tylko dwa oczka.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Mateusza Lewandowskiego.

Tomas Rousseaux

Mateusz Nykiel

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra także w niedzielę. 18 marca w Hali Urania podejmie Cerrad Czarnych Radom. Początek o 14:45. A transmisja oczywiście na naszej antenie. Na przedmeczowe studio zapraszamy już po 14!

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 18:25)

Cuprum: Masny (7), Kaczmarek (9), Biegun (6), Gunia (13), Hain, Taht (14), Kryś (libero) oraz Patucha (7), Gorzkiewicz, Terzić (1) Makoś (libero)

Indykpol AZS: Woicki (3), Pliński (1), Kochanowski (9), Rousseaux (31), Andringa (14), Hadrava (14), Żurek (libero) oraz Zniszczoł (6), Makowski, Kańczok, Zabłocki (libero)

MVP: Tomas Rousseaux