Aktualności
09.03.2018

Nabór do sekcji rugby AZS Olsztyn

12, 14 i 15 marca w Kortowie odbędzie się nabór do nowej sekcji sportowej klubu AZS UWM Olsztyn. To drużyna rugby. Nabór skierowany jest do studentek i studentów. Nie musisz mieć doświadczenia. Sprawdź szczegóły!

Nabór prowadzony jest do sekcji rugby 7-osobowego. To odmiana olimpijska. Zajęcia i spotkania odbędą się w dniach 12, 14 i 15 marca w godzinach: 14.45 - 16.15 (hala sportowa UWM) oraz 16.30 - 18.00 (boisko orlik UWM).

"Grzechem byłoby w mieście studenckim nie spróbować utworzyć sekcji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Istnieje AZS - z dużymi tradycjami - więc uznaliśmy, że sekcja rugby, której do tej pory nie było powinna powstać. Złożyliśmy propozycję studentkom, studentom, aby spróbowali swoich sił w naborze" - mówi Henryk Pach, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.

Na czym dokładnie będzie polegał nabór? "To nic wielkiego. Będziemy starali się zaangażować studentów do zabawy z piłką. Żeby poznali na czym to dokładnie polega. Jeżeli będą zainteresowani - omówimy pierwsze treningi. Ale w dni naboru będzie to bardziej zabawa i zapoznanie się z niezwykle przyjemną piłką jajowatą. Nie trzeba mieć doświadczenia. Poszukujemy zupełnie nowych zawodników. Młodych, sprawnych, z pasją i chęcią. Oczywiście sprawność fizyczna jest nieodzownym elementem. Każdy w rugby znajdzie swoje miejsce. Nie musi być to chłop "160 kilo", wielki, potężny, bądź "kobieta typu czołg". Są drobni, sprytni, szybcy, oczywiście z masą jak najbardziej też" - dodaje Pach.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Szauera z Henrykiem Pachem i Krystianem Filipkiem - przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM, która wspiera utworzenie w Kortowie sekcji rugby.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: