04.03.2018

Karol Zalewski złotym medalistą HMŚ i rekordzistą świata!

Reprezentujący AZS UWM Olsztyn Karol Zalewski zdobył z polską sztafetą 4x400 metrów złoty medal Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Polacy w finale ustanowili także wynikiem 3:01.77 nowy halowy rekord świata!

Polacy biegli w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Reprezentant AZS UWM Olsztyn na pierwszej zmianie wyprowadził biało-czerwonych na drugie miejsce. Na nim nasza sztafeta biegła niemalże do końca. Złota zawdzięczamy znakomitemu finiszowi Jakuba Krzewiny, który na ostatnich metrach wyprzedził Amerykanów. Brązowy medal zdobyli natomiast Belgowie.

To były najlepsze w historii polskiej lekkiej atletyki Halowe Mistrzostwa Świata. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie pięć medali: dwa złote, dwa strebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji medalowej Polska została sklasyfikowana na znakomitym trzecim miejscu!