03.03.2018

Akademicy ograli Resovię i wciąż liczą się walce o szóstkę!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali w Hali Urania 3-1 (23-25, 25-23, 25-19, 25-13) z Asseco Resovią Rzeszów w meczu 23. kolejki PlusLigi. Akademicy zbliżyli się zatem do najlepszej szóstki w tabeli i wciąż mają duże szanse na grę o medale. Przed drużyną z Kortowa teraz dwa bardzo trudne wyjazdowe spotkania - z Treflem Gdańsk i Cuprum Lubin.

Mecz był bardzo wyrównany w pierwszych dwóch partiach. Ale to nie dziwi. Mierzyły się bowiem ekipy, między którymi może rozegrać się walka o 5-6. miejsce w rundzie zasadniczej. To właśnie Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel są bardzo blisko siebie w tabeli.

Pierwszego seta minimalnie wygrali goście (25-23). W drużynie z Kortowa zawodził Tomas Rousseaux. Udanie w dalszej części spotkania zamienił go na parkiecie Adrian Buchowski - wybrany MVP tego spotkania. Akademicy wygrali drugą partię również różnicą tylko dwóch punktów. Zdecydowana przewaga gospodarzy zaczęła rysować się w końcówce trzeciego seta wygranego 25-19.

Czwarta partia to już koncertowa gra Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni Roberto Santilliego dominowali od pierwszych minut. Zwiększając przewagę - kolejno 10-2, 13-5, 20-8 i 25-13. Najwięcej punktów tradycyjnie zdobył Jan Hadrava (23). Ale niezły wynik zanotowali także: Adrian Buchowski (16), Robbert Andringa (15), Kuba Kochanowski (12) i Miłosz Zniszczoł (9). W Resovii zawiódł Aleksander Śliwka. Szczególnie w końcówce, której zresztą nie wytrzymał emocjonalnie...

"Sprawdziły się dwie rzeczy. Po pierwsze - mieliśmy ryzykować na zagrywce. Po drugie: Resovię trzeba było złamać. Jeżeli się ich złamie - można wygrywać i kontrolować spotkanie" - podsumował w naszym pomeczowym studiu libero akademików Michał Żurek.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.

Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn)

Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Marcin Mierzejewski (drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn)

Mateusz Nykiel (statystyk Indykpolu AZS Olsztyn)

Przed Indykpolem teraz dwa trudne mecze wyjazdowe. Już w środę 7 marca (20:30) zagrają z Treflem Gdańsk. Natomiast w niedzielę 11 marca o 20:00 zmierzą się z Cuprum Lubin. Transmisje spotkań oczywiście na antenie Radia UWM FM!

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:13)

Indykpol AZS: Woicki (1), Pliński (2), Kochanowski (12), Rousseaux (3), Andringa (15), Hadrava (23), Żurek (libero) oraz Kańczok, Buchowski (16), Zniszczoł (9)

Asseco Resovia: Tichacek (1), Śliwka (15), Rossard (10), Możdżonek (4), Dryja (8), Jarosz (19), Rusek (libero) oraz Kędzierski, Schoeps, Perłowski, Depowski (2), Krastins (1), Chinenyeze (2)

MVP: Adrian Buchowski