Aktualności
12.02.2018

Konrad Bukowiecki najpopularniejszym sportowcem Warmii i Mazur

Konrad Bukowiecki - kulomiot reprezentujący od tego klub AZS UWM Olsztyn zwyciężył w 57. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur organizowanym przez Gazetę Olsztyńską. Nagrody wręczono 10 stycznia podczas Balu Sportu i Biznesu. Najpopularniejszym sportowcem akademickim został nastomiast Paweł Woicki z Indykpolu AZS Olsztyn.

Foto: Konrad Bukowiecki

Bukowiecki w 2017 roku pobił rekord Polski w pchnięciu kulą - 21,97 m. Ten wynik dał mu złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Konrad jest także złotym medalistą młodzieżowych Mistrzostw Świata i Europy i medalistą Uniwersjady. O swoich planach opowiadał nam ostatnio w Kortowie. Całej rozmowy posłuchajcie tutaj. A tu fragment, w którym opowiada o swoich celach na 2018 rok.

Oprócz Konrada Bukowieckiego na podium Plebiscytu znaleźli się jeszcze: żeglarz Karol Jabłoński (2. miejsce) oraz mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk (3. miejsce).

Foto: Gazeta Olsztyńska

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Akademickiego kolejny raz trafił do siatkarza Indykpolu AZS Olsztyn. W tym roku nagrodę przyznano Pawłowi Woickiemu. "Bardzo dobrze się tutaj czuję. Czuję się doceniany i przez kibiców i przez swój klub. I myślę, że to jest też jeden z wielu powodów, dlaczego chcę tutaj grać" - mówił w naszym studiu rozgrywający akademików. Jak bawił się podczas Balu Sportu i Biznesu? "Przesympatyczna impreza. Byłem bardzo zadowolony. Świetne towarzystwo, ludzie bardzo mili. Cała kwintesencja Olsztyna. W bardzo sympatycznej atmosferze się wszystko odbywało, bez przesadnego nadęcia."

Z Pawłem Woickim rozmawiał Mateusz Lewandowski.

Najpopularniejszym Sportowcem w głosowaniu sms-owym został szczypiornista Warmii Energii Olsztyn Marcin Malewski. Do niego także trafiło wyróżnienie dla Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna. Tytuł Najlepszego Trenera otrzymał Andrzej Niewrzawa (Kram Start Elbląg), a najlepszy klub to KS Egida. Sportowym wydarzeniem 2017 roku ogłoszono Rajd Warmiński.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: