09.02.2018

Akademicy postraszyli Skrę

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali 2-3 (25-18, 25-23, 22-25, 14-25, 16-18) ze Skrą Bełchatów w meczu 20. kolejki Plus Ligi i w tabeli oddalili się od najlepszej szóstki. Akademicy świetnie rozpoczęli spotkanie z wiceliderem, jednak to podopieczni Roberto Piazzy cieszyli się z dwóch punktów. MVP został wybrany Srecko Lisinac.

Olsztyńska ekipa świetnie rozpoczęła to spotkanie. W pierwszym secie kontrolowała grę, systematycznie powiększając przewagę nad utytułowanym i naszpikowanym gwiazdami rywalem (w składzie znaleźli się m.in. Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Milad Ebadipour  czy dobrze znany olsztyńkim kibicom Bartosz Bednorz). Szczególnie dobrze funkcjonowały: serwis i przyjęcie. To była zupełnie inna gra akademików niż tydzień wcześniej w konfrontacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po zdecydowanym zwycięstwie 25-18, również w drugiej partii to Indykpol AZS Olsztyn był górą - już po bardziej wyrównanej grze (25-23). Na pochwałę zasłużyli: Kuba Kochanowski, Tomas Rousseaux i Jan Hadrava (ten odpalił w drugim secie).

Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry jednak zmienił się o 180 stopni. Gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli punktować zespół z Kortowa. O ile trzecia partia - przy mniejszej liczbie własnych błędów - była jeszcze do wygrania, w czwartej Skra dominowała absolutnie, co pokazuje wynik 25-14.

Tie break rozpoczął się od wyrównanej walki. Bełchatowianie odskoczyli na trzy punkty, ale w końcówce Indykpol doprowadził do stanu 13-13. Miał nawet w górze piłkę meczową, ale jej nie wykorzystał. Mecz asem serwisowym zakończył bohater spotkania Srecko Lisinac.

"Najbardziej żałuję tie-breaka. Bo liczą się zwycięstwa, a mieliśmy swoje szanse. Skra wygrała 3-2, a tak naprawdę my mogliśmy wygrać" - mówił po spotkaniu libero akademików Michał Żurek.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.

Robbert Andringa (Indykpol AZS Olsztyn)

Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów)

Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra w sobotę 17 lutego. W Hali Urania podejmie Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Początek spotkania o 17. Transmisja - oczywiście na antenie Radia UWM FM!

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16)

PGE Skra: Janusz (2), Kłos (17), Lisiniac (25), Ebadipour (16), Bednorz (1), Wlazły (21), Piechocki (libero) oraz Penchev (8), Nedeljković, Czarnowski

Indykpol: Woicki (2), Pliński (11), Kochanowski (9), Rousseaux (13), Andringa (5), Hadrava (20), Żurek (libero) oraz Scheerhoorn (1), Kańczok, Makowski, Buchowski (3)

MVP: Srećko Lisiniac