Aktualności
09.02.2018

Prezes LFA w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był Marcin Wyszkowski - prezes zarządu nowej Ligi Futbolu Amerykańskiego.  O czym rozmawiał z przedstawicielami olsztyńskiego ratusza? Jaką rolę w rozgrywkach 1. Dywizji LFA może odegrać drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers? Posłuchajcie!

Pretekstem do rozmowy była wizyta prezesa LFA w Olsztynie i spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta. "Niebawem ruszają rogrywki naszej ligi. Jesteśmy nową federacją sportów nieolimpijskich. I zostaliśmy zaproszeni przez pana Prezydenta Słomę na spotkanie, żeby zaprezentować się i razem z kolegami z Olsztyn Lakers porozmawiać o tym, co w związku z futbolem amerykańskim można zrobić w Olsztynie" - tłumaczył w studiu Radia UWM FM Marcin Wyszkowski. Co konkretnie można zrobić dla tej dyscypliny sportu w naszym mieście? "Dużo rzeczy! Można zrobić boisko do futbolu. Można robić pikniki promujące dyscyplinę, działania dla seniorów. Za jakiś czas na pewno więcej szczegółów na ten temat podamy. Teraz skupiamy się na tym, żeby uruchomić tutaj na miejscu bazę, czyli żeby zrobić boisko do futbolu amerykańskiego. Miasto jest bardzo otwarte na takie rozmowy. Miejmy nadzieję, że efekty rozmowy będą już niedługo. Liczymy na kolejne spotkanie" - dodaje.

Więcej o nowej lidze i szansach AZS UWM Olsztyn Lakers w rozgrywkach 1 Dywizji w rozmowie z Marcinem Wyszkowskim. Spotkał się z nim Piotr Szauer.

Przypominamy, że rozgrywki Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartują 17 marca. A z zawodnikami i trenerami AZS UWM Olsztyn Lakers spotykamy się na antenie Radia UWM FM w każdy piątek o 17:30 w nowej audycji "Go Lakers!".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: