Aktualności
06.02.2018

Stomil gromi pierwszoligowca!

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zwalniają tempa! W siódmym sparingu przed rundą wiosenną odnieśli siódme zwycięstwo! W meczu rozegranym w Gniewinie pokonali 4-0 pierwszoligową Drutex-Bytovię Bytów - po dwóch bramkach Artura Siemaszki oraz samobójczych trafieniach Michała Stasiaka i Frana Gonzáleza.

Foto: Bartosz Wiśniewski

Dotąd podopieczni Kamila Kieresia mecze sparingowe grali tylko z rywalami z niższych lig. Bytovia to bezpośredni rywal Stomilu w Nice I Lidze. Zwycięstwo może więc cieszyć i dobrze wróży na przyszłość.

W rundzie jesiennej "Duma Warmii" traciła bardzo dużo bramek - szczególnie w meczach wyjazdowych. Wydaje się, że gra obronna została już ustawiona na tyle dobrze, że wiosną to się zmieni. Trener dał tym razem pograć dłużej wyjściowej jedenastce, w której znalazło się miejsce dla wciąż testowanego lewego obrońcy Remigiusza Szywacza (który rozegrał cały mecz - podobnie jak Łukasz Sołowiej, Wiktor Biedrzycki i Grzegorz Lech). Zawodnik GKS Tychy jest bardzo blisko wypożyczenia do Stomilu.

"To był kolejny dzień treningowy. Oczywiście widzimy te wyniki sparingów, ale odkładamy je na bok. Chcemy skupiać się na tym, jak pracujemy na boisku, jak wykonujemy zadania. Oprócz tego, że budujemy kręgosłup sportowy zespołu, to też to nasze funkcjonowanie ma doskonalić, budować szkielet moralny i mentalny, stworzyć liderów. To, co robimy, to są takie cegiełki. Budujemy fundament. W sezonie będzie szesnaście kolejek, na które musimy być przygotowani w ten sposób, że do każdego meczu, do każdego rywala musimy podchodzić z nastawieniem zdobycia trzech punktów. Te sprawdziany mają nam pokazać taką pewność, że stać nas na rywalizowanie z każdym!" - mówił nam po meczu trener Kamil Kiereś.

Trener przyznał, że oprócz wspomnianego Remigiusza Szywacza, chciałby jeszcze zakontraktować drugiego lewego obrońcę. Być może będzie to Hiszpan - Samu de los Reyes. W meczu z Bytovią nie zagrał, ale wciąż jest z drużyną. "To zawodnik z bardzo ciekawym CV. Rozegrał grubo ponad 100 spotkań na zapleczu hiszpańskiej najwyższej klasy rozgrywkowej (ostatnio Córdoba CF). W ostatnim czasie nie grał. Wymaga jednocześnie testów, minut w sparingach, ale też jeżeli się na niego zdecydujemy, to trzeba tego zawodnika w pierwszej kolejności indywidualnie przygotować do sezonu motorycznie" - tłumaczy Kiereś, który dodaje, że chciałby także pozyskać jeszcze środkowego obrońcę.

7 lutego klub potwierdził informację o pozyskaniu Tomasza Wełnickiego (znanego z występów w Stomilu, a grającego ostatnio w rezerwach Legii Warszawa). Kontrakt został podpisany do 30 czerwca 2019 roku.

Z Kamilem Kieresiem rozmawiał Piotr Szauer.

Kolejny sparing Stomil rozegra w sobotę 10 lutego. W Uniejowie o 12 zmierzy się z Widzewem Łódź.

 

6 lutego 2018, Stężyca (Nadraduńskie Centrum Sportu i Rekreacji)

Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 0-4 (0-3)
Artur Siemaszko 9', 19', Michał Stasiak 30' (s), Fran González 88' (s)
   
Bytovia Bytów: Michał Szromnik (46' Andrzej Witan) - Sebastian Kamiński (65' Bartosz Biel), Michał Stasiak, Łukasz Wróbel (46' Fran González), Marek Opałacz, Sławomir Duda (46' Jakub Wilk), Bartosz Wolski (74' Aleks Hendryk), Kamil Wacławczyk (58' Maciej Błaszkowski), Michał Szewczyk (46' Jakub Kuzdra), Maksymilian Hebel, Orlande Kpassa (46' Joss Didiba).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (65' Jakub Miszczuk) - Janusz Bucholc (65' Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Sołowiej, Paweł Baranowski (65' Ernest Dzięcioł), Remigiusz Szywacz - Marcel Ziemann (46' Tomasz Zając), Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki (65' Igor Biedrzycki), Grzegorz Lech, Piotr Głowacki (46' Wołodymyr Tanczyk) - Artur Siemaszko (46' Tomasz Zahorski, 75' Mateusz Mętlicki).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: