03.02.2018

Warmia przegrała z liderem I ligi

Warmia Energa Olsztyn przegrała w Hali Urania 24-25 (15-13) z Sokołem Kościerzyna w meczu 16. kolejki I ligi piłki ręcznej. Goście umocnili się na pozycji lidera w tabeli, choć to olsztyńscy szczypiorniści przez prawie całe spotkanie kontrolowali grę, prowadzili i przeważali na parkiecie. Brakowało im jednak skuteczności...

Wystarczy spojrzeć na rezultaty z kolejnych minut piątkowego meczu. Warmia Energa Olsztyn prowadziła z liderem tabeli I ligi niemalże do końca spotkania, kolejno: 8:4 (w 15'), 15-13 (do przerwy), 21:18 (w 45'). Sokół wyrównał dopiero na siedem minut przed ostatnim gwizdkiem. Chwilę później wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Podopieczni Daniela Żółtaka próbowali gonić, mieli okazje, ale nie byli w stanie ich wykorzystać...

"W końcówce meczu Sebastian Sokołowski zamurował bramkę. Tylu sytuacji sam na sam dawno nie rzuciliśmy. Wydaje mi się, że to była główna przyczyna porażki" - komentował Marcin Malewski. "Kościerzyna była lepsza i wygrała. W drugiej połowie też w obronie nie było za dobrze. Maciek Rejchel rzucał w takich sytuacjach, gdzie nie powinien. Troszeczkę gorzej zagrali też nasi bramkarze.

Z Marcinem Malewskim rozmawiał po meczu Sebastian Chrostowski.

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z trenerem Danielem Żółtakiem.

Przed Warmią teraz kolejka przerwy. Za dwa tygodnie w Hali Urania zmierzą się z SMS-em ZPRP Gdańsk. Olsztynianie poznali też rywala w 1/8 Pucharu Polski. 13 marca na własnym parkiecie zmierzą się z PGE Vive Kielce!